Πρόσκληση σε επιμορφωτικό τηλε-σεμινάριο

Αγαπητές/ οί συνάδελφοι,

Τη Δευτέρα, 30/11/2020 και ώρα 06.00μ.μ.- 08.00 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί  προαιρετικό διαδικτυακό  σεμινάριο, με θέμα:

« Όταν τα σχολεία έκλεισαν. Από την φυσική τάξη στην σύγχρονη εξ αποστάσεως διδασκαλία».

Εισηγήτρια θα είναι η κ. Νίκη  Κάντζου (Επιμορφώτρια Β΄Επιπέδου, Νηπιαγωγός, MA Eπιστημών Αγωγής, Συγγραφέας).

Σκοπός του σεμιναρίου είναι οι εκπαιδευτικοί να γνωρίσουν καλύτερα τα εργαλεία της πλατφόρμας WEBEX και να τα αξιοποιήσουν σε καθημερινές πρακτικές προτάσεις δραστηριοτήτων στην σύγχρονη εξ αποστάσεως διδασκαλία.

Παρακαλούμε να ενημερωθούν όλες/όλοι οι εκπαιδευτικοί του σχολείου.

Το τηλε-σεμινάριο θα γίνει μέσω πλατφόρμας webex meeting.

Ακολουθούν οδηγίες σύνδεσης

ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ

Για την παρακολούθησή της, μέσω της πλατφόρμας Webex  Meetings οι ενδιαφερόμενοι/ες θα πρέπει να ακολουθήσουν τις ακόλουθες οδηγίες:

α. Συνδέεστε  με τον παρακάτω ηλεκτρονικό σύνδεσμο:

β. Στη συνέχεια μπορείτε να δώσετε όνομα και επίθετο (για να γνωρίζουμε ποιοι εισέρχονται στην αίθουσα) και ένα e-mail.

Τα προσωπικά δεδομένα που θα δοθούν από τους/τις συμμετέχοντες/ουσες θα χρησιμοποιηθούν από τους διοργανωτές μόνο για τους σκοπούς    της συνάντησης  (σύνδεση) και δεν θα διατεθούν σε κανένα άλλο   φυσικό  πρόσωπο ή εταιρεία και για κανένα λόγο.

Οι  Συντονίστριες Εκπαιδευτικού Έργου, κλ. ΠΕ60

4ο ΠΕΚΕΣ Αττικής

Τριανταφυλλιά Νικολούδη                                                 Μαρία Σαλαγιάννη

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ, Επιμορφωτικές δράσεις, Νηπιαγωγών, Προσχολική Αγωγή. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.