“ΜΕΝΟΝΤΑΣ ΣΠΙΤΙ…” Μαθητικός Διαγωνισμός

ΕΚΔΟΣΗ ΒΡΑΒΕΥΜΕΝΩΝ ΕΡΓΩΝ ΤΟΥ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΛΟΓΟΤΕΧΝ. ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔ/ΣΗΣ

• Flipbook (Διαγωνισμός Δημιουργικής Γραφής )

Flipbook με τις εργασίες των μαθητών/-τριών της Στ΄ τάξης Δημοτικού και των Γυμνασίων των Δ/νσεων ΠΕ & ΔΕ Δ΄ Αθήνας αντίστοιχα, που βραβεύτηκαν στο Διαγωνισμό Δημιουργικής Γραφής στην Αγγλική Γλώσσα του 4ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής, με τίτλο ‘STAY at HOME’ στις κατηγορίες Short Story, Poem & Comic

FLIPBOOK ΜΕ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΒΡΑΒΕΥΘΕΝΤΩΝ ΜΑΘΗΤΩΝ/ΤΡΙΩΝ ΣΤΟ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΗΣ ΓΡΑΦΗΣ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

Μαρία Ανδριτσοπούλου

ΣΕΕ ΠΕ06

ANAKOINOΠΟΙΗΣΗ Αποτελεσμάτων Μαθητικού Εικαστικού Διαγωνισμού Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Αποτελέσματα Λογοτεχνικού Διαγωνισμού «Μένοντας σπίτι…» για μαθητές και μαθήτριες των Δ΄, Ε΄ και Στ΄ τάξεων του Δημοτικού.

Μαθητικός Διαγωνισμός για μαθητές Δημοτικών, Γυμνασίων, Λυκείων

Αποτελέσματα Μαθητικού Διαγωνισμού Δημιουργικής Γραφής στην Αγγλική Γλώσσα με το γενικό τίτλο «STAY at HOME»

Αποτελέσματα μαθητικού λογοτεχνικού διαγωνισμού Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (4ο ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής)

Επιτροπή κρίσης και αξιολόγησης του λογοτεχνικού διαγωνισμού «Mένοντας σπίτι…» Β/θμια Εκπαίδευση

ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΓΙΑ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑ

Μετά τη μεγάλη αποδοχή που είχε η προκήρυξη του λογοτεχνικού διαγωνισμού για τα σχολεία της Δευτεροβάθμιας της Δ/νσης Δ΄ Αθήνας με θέμα «Μένοντας σπίτι…», το 4ο ΠΕΚΕΣ Αττικής διευρύνει τον διαγωνισμό, διατηρώντας τον ίδιο γενικό τίτλο, αλλά συμπεριλαμβάνοντας και άλλες δράσεις (εικαστικό έργο, επιστημονικό κείμενο, δημιουργική γραφή στα Αγγλικά), καθώς και την Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση, σύμφωνα με τις προκηρύξεις που θα βρείτε στους παρακάτω συνδέσμους, όπου υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες.

• Προκήρυξη Λογοτεχνικού Διαγωνισμού (για μαθητές/τριες  Γυμνασίων- Λυκείων)

«Προκήρυξη Λογοτεχνικού Διαγωνισμού»

• Προκήρυξη Διαγωνισμού για τις Φυσικές Επιστήμες (για μαθητές/τριες Γυμνασίων – Λυκείων)

Το 4ο ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής στο πλαίσιο του γενικότερου μαθητικού διαγωνισμού «Μένοντας σπίτι…», προκηρύσσει διαγωνισμό επιστημονικού κειμένου, υπό τον τίτλο

«Μένουμε… στην επιστημονική σκέψη – Νικάμε την άγνοια»

και καλεί τους/τις ενδιαφερόμενους/ες μαθητές/τριες των Γυμνασίων και Λυκείων της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δ΄ Αθήνας να υποβάλουν τα έργα τους μέχρι τη Δευτέρα 4 Μαΐου 2020.

Για περισσότερες λεπτομέρειες πατήστε εδώ

• Προκήρυξη Διαγωνισμού Δημιουργικής Γραφής στην Αγγλική Γλώσσα (για μαθητές/τριες  ΣΤ΄τάξης Δημοτικών και Α, Β, Γ τάξεων Γυμνασίου)

«Προκήρυξη Διαγωνισμού Δημιουργικής Γραφής στην Αγγλική Γλώσσα»

• Προκήρυξη Καλλιτεχνικού – Εικαστικού Διαγωνισμού