Φυσική Λυκείου από απόσταση: Πειραματικές Δραστηριότητες

Αγαπητοί και αγαπητές συνάδελφοι,

Συνδιοργανώνουμε με τον υπεύθυνο του 1ου ΕΚΦΕ (Ν. Σμύρνης) κ. Αθανάσιο Γκουρμπή τηλεδιάσκεψη  με θέμα:

«Προτάσεις για εργασία στην τάξη με τις νέες συνθήκες – Φυσική Λυκείου»,

που θα πραγματοποιηθεί:

Πέμπτη, 1/10

12.00-14.00

Η τηλεδιάσκεψη οργανώνεται καταρχήν  για τους εκπαιδευτικούς των σχολείων που ανήκουν στο 1ο ΕΚΦΕ και το ΩΠ  τους θα πρέπει να έχει διαμορφωθεί, ώστε να μπορούν να την παρακολουθήσουν.

Επειδή όμως δεν έχει ακόμη ορισθεί ΥΕΚΦΕ για το 2ο ΕΚΦΕ, μπορούν και όσοι από τα άλλα σχολεία θέλουν να συνδεθούν.

Εκτός από τις προτάσεις για πειραματικές δραστηριότητες με τις νέες συνθήκες θα συζητήσουμε τις δυνατότητες να εργαστείτε με τον ασφαλέστερο και αποδοτικότερο τρόπο.

Ο Υπερσύνδεσμος είναι:

Κωδικός πρόσβασης (Password): rDVT93M7XmH

Οδηγίες για να συνδεθείτε: Αν μπείτε στον υπερσύνδεσμο που σας στέλνω κατευθείαν (χωρίς να δημιουργήσετε λογαριασμό) θα σας ζητήσει εγκαταστήσετε το Webex και στη συνέχεια ένα email.

Παρακαλούμε τους/ις Διευθυντές/ριες των σχολείων να ενημερώσουν τους εκπαιδευτικούς ΠΕ04 που διδάσκουν Φυσική και να τους διευκολύνουν να συμμετάσχουν με διαμόρφωση του ΩΠ τους, όπως προβλέπετε από την εγκύκλιο 139062/Δ2/09-09-2019, καθώς περιμένουμε την νέα.

Ασημίνα Κοντογεωργίου

Φυσικός

ΣΕΕ για εκπαιδευτικούς ΠΕ04

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, Δευτεροβάθμια, ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ, Επιμορφωτικές δράσεις, Φυσικές Επιστήμες. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.