Βιβλιοθήκη & επίσκεψη βιβλιοθηκονόμου στο σχολείο μας

Βιβλιοθηκονόμος του Δήμου μας επισκέφτηκε μετά από αίτημα του σχολείο μας.

Ευχαριστούμε θερμά την κα Έφη από την Δημοτική Βιβλιοθήκη Ελευθερίου Κορδελιού που επισκέφθηκε σήμερα 7/2/2024 το σχολείο μας και μας βοήθησε με τις γνώσεις της στο πώς μπορούμε να κάνουμε την νέα μας βιβλιοθήκη πιο λειτουργική.

Η νέα μας βιβλιοθήκη ολοκληρώθηκε πρόσφατα. Τα υλικά αγοράστηκαν με χρήματα του σχολείου μας, ενώ η κατασκευή και η τοποθέτηση έγιναν από τον ίδιο παππού μαθήτριάς μας τον οποίο τον ευχαριστούμε θερμά.

Η δημιουργία της βιβλιοθήκης και η αρχειοθέτηση των βιβλίων συγκαταλέγεται σε ένα από τα Σχέδια Δράσης που υλοποιούμε φέτος εμείς οι εκπαιδευτικοί για το σχολείο μας.

Αν έχετε κάποιο βιβλίο σε καλή κατάσταση, για τις ηλικίες των παιδιών του σχολείου μας, και εφόσον δεν το χρειάζεστε, μπορείτε να το δωρίσετε στο σχολείο και να εμπλουτίσουμε την βιβλιοθήκη του σχολείου μας.