Επιμορφωτικές δράσεις για τους εκπαιδευτικούς των Δημοτικών Σχολείων Νάξου, Πάρου και Αντιπάρου

Στο πλαίσιο των επιμορφωτικών δράσεων του 1ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου ο Συντονιστής Εκπαιδευτικού Έργου κλάδου ΠΕ70, Πέτρος Προβελέγγιος, οργάνωσε επιμορφωτικά σεμινάρια για τους εκπαιδευτικούς που διδάσκουν στα Δημοτικά Σχολεία της Νάξου, της  Πάρου και Αντιπάρου με θέμα: «Η αξιοποίηση της ρομποτικής στη διδακτική πράξη».

Η επιμόρφωση πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Σχολείο Βίβλου Νάξου στις 18/11/2019 και στο Δημοτικό Σχολείο Αρχιλόχου-Μάρπησσας Πάρου στις 19/11/2019. Τα σεμινάρια έγιναν εκτός σχολικού ωραρίου με προαιρετική συμμετοχή.

Επίσης, πραγματοποιήθηκαν επιμορφωτικά σεμινάρια για τους εκπαιδευτικούς που διδάσκουν στις Τάξεις Υποδοχής των Δημοτικών Σχολείων της Πάρου, Αντιπάρου και της Νάξου.

Κατηγορίες: Γενικού ενδιαφέροντος, Δράσεις, Επιμορφώσεις. Ετικέτες: , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.