Επιμορφωτικές δράσεις για τους εκπαιδευτικούς των Δημοτικών Σχολείων Νάξου, Πάρου και Αντιπάρου

Στο πλαίσιο των επιμορφωτικών δράσεων του 1ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου ο Συντονιστής Εκπαιδευτικού Έργου κλάδου ΠΕ70, Πέτρος Προβελέγγιος, οργάνωσε επιμορφωτικά σεμινάρια για τους εκπαιδευτικούς που διδάσκουν στα Δημοτικά Σχολεία της Νάξου, της  Πάρου και Αντιπάρου με θέμα: «Η αξιοποίηση της ρομποτικής στη διδακτική πράξη».

Η επιμόρφωση πραγματοποιήθηκε στο Δημοτικό Σχολείο Βίβλου Νάξου στις 18/11/2019 και στο Δημοτικό Σχολείο Αρχιλόχου-Μάρπησσας Πάρου στις 19/11/2019. Τα σεμινάρια έγιναν εκτός σχολικού ωραρίου με προαιρετική συμμετοχή.

Επίσης, πραγματοποιήθηκαν επιμορφωτικά σεμινάρια για τους εκπαιδευτικούς που διδάσκουν στις Τάξεις Υποδοχής των Δημοτικών Σχολείων της Πάρου, Αντιπάρου και της Νάξου.

Δημοσιεύθηκε στην Γενικού ενδιαφέροντος, Δράσεις, Επιμορφώσεις και χαρακτηρίσθηκε , . Αποθηκεύστε τον μόνιμο σύνδεσμο.