Επιμορφωτική ημερίδα στη Νάξο για Νηπιαγωγούς

Τη Δευτέρα 21 Οκτωβρίου 2019, η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου Νηπιαγωγών του 1ου ΠΕΚΕΣ Νοτίου Αιγαίου,  Βασιλική Βέλκου,  διοργάνωσε επιμορφωτική ημερίδα για τους νηπιαγωγούς της Νάξου σχετικά με τις εφαρμογές των ΤΠΕ στο Νηπιαγωγείο. Βασικός εισηγητής της ημερίδας ήταν ο αναπληρωτής καθηγητής του Πανεπιστημίου Αιγαίου στη Σχολή Ανθρωπιστικών Επιστημών Τ.Ε.Π.Α.Ε.Σ., Δρ Γιώργος Φεσάκης. Το πρόγραμμα περιλάμβανε παρουσίαση καλών πρακτικών από νηπιαγωγεία της χώρας μας την οποία συνέθεσε, παρουσίασε και συντόνισε ο Συντονιστής Εκπαιδευτικού Έργου Πληροφορικής του 1ου ΠΕΚΕΣ Νοτίου Αιγαίου, Κωνσταντίνος Ζέρβας.

Η ημερίδα ολοκληρώθηκε με βιωματικό εργαστήριο ρομποτικής από τον κ. Ζέρβα, τον Διευθυντή του Δημοτικού Σχολείου Βίβλου Νάξου, Χρήστο Σκάρκο, και τη νηπιαγωγό του Νηπιαγωγείου Βίβλου Νάξου, Σταματία Σπανού.

Κατηγορίες: Δράσεις, Επιμορφώσεις. Ετικέτες: , , . Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.