Διεξαγωγή εξ αποστάσεως προαιρετικού επιμορφωτικού σεμιναρίου για τους Εκπαιδευτικούς Ε.Α.Ε. Κυκλάδων και Δωδεκανήσου: «Υποστήριξη των μαθητών με προβλήματα όρασης στο σχολικό περιβάλλον: προβληματική και προτάσεις»

«Διεξαγωγή εξ αποστάσεως προαιρετικού επιμορφωτικού σεμιναρίου για τους Εκπαιδευτικούς Ε.Α.Ε. »

Στο πλαίσιο των φετινών επιμορφωτικών δράσεων η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου Ειδικής Αγωγής και Ενταξιακής Εκπαίδευσης, Αικατερίνη Κατσανδρή, διοργανώνει εξ αποστάσεως επιμορφωτικό σεμινάριο, με θέμα:

Το παρόν σεμινάριο απευθύνεται σε όλους τους Εκπαιδευτικούς Ε.Α.Ε. που υπηρετούν στα σχολεία όλων των τύπων και των βαθμίδων των Κυκλάδων και της Δωδεκανήσου και έχει προαιρετικό χαρακτήρα.

Στο σεμινάριο θα συμμετάσχει ως προσκεκλημένη ομιλήτρια η κα Αλμπάνη Χριστίνα, Msc- Σύμβουλος Επαγγελματικού Προσανατολισμού Τυφλών κλάδου ΠΕ31, η οποία υπηρετεί στο 1ο ΚΕΔΑΣΥ Α΄ Αθήνας.

Ειδικότερα, το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί μέσω τηλεδιάσκεψης την Πέμπτη 16 Δεκεμβρίου 2021 στις 17.00 στον ακόλουθο σύνδεσμο:

Η Σ.Ε.Ε. Ειδικής Αγωγής και Ενταξιακής Εκπαίδευσης Νοτίου Αιγαίου

Δρ Αικατερίνη Κατσανδρή