Προαιρετικό εξ αποστάσεως σεμινάριο για εκπαιδευτικούς ΠΕ60: «Διαθεματική προσέγγιση της γνώσης και της διδασκαλίας στο Νηπιαγωγείο»

Συναδέλφισσες και συνάδελφοι,

στο πλαίσιο των επιμορφωτικών/υποστηρικτικών δράσεων της σχολικής χρονιάς 2021-2022 (σχετικό: απόφαση 13ης Ολομέλειας του 1ου ΠΕΚΕΣ Νοτίου Αιγαίου), τη Δευτέρα, 1 Νοεμβρίου 2021 και ώρα 18.00 έως 20.00 η ΣΕΕ ΠΕ60 Βασιλική Βέλκου θα πραγματοποιήσει εξ αποστάσεως σεμινάριο για εκπαιδευτικούς ΠΕ60 με θέμα: «Διαθεματική προσέγγιση της γνώσης και της διδασκαλίας στο Νηπιαγωγείο» με σκοπό την υποστήριξή σας στην εφαρμογή των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων.

Η συμμετοχή είναι απολύτως προαιρετική και ελεύθερη.

Το ιστοσεμινάριο θα υποστηριχθεί από την εφαρμογή Webex και οι συμμετέχοντες θα συνδεθούν στο https://minedu-secondary2.webex.com/meet/vasvelkou

Παρακαλούνται οι προϊστάμενες/προϊστάμενοι να ενημερώσουν το προσωπικό των σχολικών μονάδων.

Με εκτίμηση

Βασιλική Βέλκου                                                                                                                    Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ60-Νηπιαγωγών                                                            1ο Π.Ε.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου