Διαδικτυακή συνάντηση συνεργασίας με τους Εκπαιδευτικούς κλάδου ΠΕ81 των σχολικών μονάδων αρμοδιότητας του 1ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου: «Υποστήριξη εκπαιδευτικών ΠΕ81 σε παιδαγωγικά και διδακτικά θέματα»

Πρόσκληση σε διαδικτυακή συνάντηση συνεργασίας

Στο πλαίσιο των Επιμορφωτικών Δράσεων του 2ου ΠΕΚΕΣ Αττικής, (Πράξη Ολομέλειας 17/ 13-10-2021) η Συντονίστρια  Εκπαιδευτικού Έργου Αρχόντω Μπουλάκη ΠΕ81 Πολιτικών Μηχανικών & Αρχιτεκτόνων ως έχουσα την επιστημονική ευθύνη, προσκαλεί τους εκπαιδευτικούς του κλάδου ΠΕ81 των σχολικών μονάδων αρμοδιότητας του 1ου ΠΕΚΕΣ Ν. ΑΙΓΑΙΟΥ, σε διαδικτυακή συνάντηση την Πέμπτη 14 Οκτωβρίου 2021 και ώρα 12.00-14.00.

Θέμα: Υποστήριξη εκπαιδευτικών ΠΕ81 σε παιδαγωγικά και διδακτικά θέματα

Η Επιμορφωτική δράση είναι προαιρετική και θα πραγματοποιηθεί στον παρακάτω σύνδεσμο:

Τα θέματα που θα συζητηθούν είναι: α) Θέματα διαχείρισης του μαθήματος της Τεχνολογίας στο Γυμνάσιο και  β) των  μαθημάτων της Ερευνητικής Εργασίας στην Τεχνολογία και της Ζώνης Δημιουργικών Δραστηριοτήτων της Α ΄τάξης ΕΠΑ.Λ ,σχολικού έτους 2021-22.

Παρακαλούνται οι Διευθυντές, Διευθύντριες των σχολικών μονάδων να ενημερώσουν τους εκπαιδευτικούς.

Με εκτίμηση,

Η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ 81                                                                    Πολιτικών Μηχανικών & Αρχιτεκτόνων
Αρχόντω Μπουλάκη