Διεξαγωγή προαιρετικού εξ αποστάσεως επιμορφωτικού σεμιναρίου για τους Εκπαιδευτικούς που υπηρετούν στα Δημοτικά Σχολεία των Κυκλάδων και στις Σχολικές Μονάδες Ειδικής Αγωγής: «Εργαστήρια Δεξιοτήτων: οδηγίες και προτάσεις εφαρμογής»

Στο πλαίσιο των επιμορφωτικών δράσεων του 1ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου, οι Συντονιστές Εκπαιδευτικού Έργου κλάδου ΠΕ70 του 1ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου Ειρήνη Τσαβαλά, Πέτρος Προβελέγγιος και η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου Ειδικής Αγωγής και Ενταξιακής Εκπαίδευσης, Αικατερίνη Κατσανδρή, διοργανώνουν προαιρετικό εξ αποστάσεως επιμορφωτικό σεμινάριο, με θέμα:

«Εργαστήρια δεξιοτήτων: οδηγίες και προτάσεις εφαρμογής»

Το σεμινάριο απευθύνεται σε όλους τους Εκπαιδευτικούς που υπηρετούν στα Δημοτικά Σχολεία των Κυκλάδων και στις Σχολικές μονάδες Ειδικής Αγωγής.

Θα πραγματοποιηθεί μέσω τηλεδιάσκεψης την Πέμπτη 23 Σεπτεμβρίου 2021 και ώρες 18.00-20.00 στον ακόλουθο σύνδεσμο:

Εισηγητές:

• Ειρήνη Τσαβαλά, Οργανωτική Συντονίστρια του 1ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου κλάδου ΠΕ70
  • Πέτρος Προβελέγγιος, Συντονιστής Εκπαιδευτικού Έργου κλάδου ΠΕ70
  • Αικατερίνη Κατσανδρή, Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου Ειδικής Αγωγής και Ενταξιακής Εκπαίδευσης
  • Νεκτάριος Φαρασόπουλος, Διευθυντής του Δημοτικού Σχολείου Άνω Σύρου, εκπονητής προγραμμάτων για τα Εργαστήρια Δεξιοτήτων
  • Χρήστος Σκάρκος, Διευθυντής του Δημοτικού Σχολείου Βίβλου Νάξου, εκπονητής προγραμμάτων για τα Εργαστήρια Δεξιοτήτων
  • Χρυσάννα Διαμαντή, Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων Δ/νσης Π.Ε. Κυκλάδων, εκπονήτρια υλικού για τα Εργαστήρια Δεξιοτήτων

Παρακαλούνται οι κ.κ. Διευθυντές και Διευθύντριες, Προϊστάμενοι και Προϊστάμενες να ενημερώσουν άμεσα τους Εκπαιδευτικούς των σχολικών τους μονάδων.

Η Οργανωτική Συντονίστρια του 1ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου

Δρ Ειρήνη Τσαβαλά