Πρόσκληση Εκπαιδευτικών κλάδου ΠΕ 87 για συνεργασία σε Προσομοίωση Πανελλαδικών Εξετάσεων στα μαθήματα Ανατομία-Φυσιολογία ΙΙ και Υγιεινή

Στο πλαίσιο των προβλεπόμενων καθηκόντων και αρμοδιοτήτων των ΠΕ.Κ.Ε.Σ. για τον  εκπαιδευτικό σχεδιασμό, παρακολούθηση, συντονισμό και στήριξη του εκπαιδευτικού έργου, η Σ.Ε.Ε. ΠΕ87 του 2ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου, Παναγιώτα Καπερνέκα, προσκάλεσε τους Εκπαιδευτικούς  ΠΕ87 από τις Κυκλάδες, τα Δωδεκάνησα και την Κρήτη, οι οποίοι διδάσκουν την τρέχουσα σχολική χρονιά τα Πανελλαδικώς Εξεταζόμενα μαθήματα της Ανατομίας-Φυσιολογίας ΙΙ και Υγιεινής, σε συνεργασία για πραγματοποίηση Προσομοίωσης Εξετάσεων των Πανελλαδικών Εξετάσεων τις ακόλουθες μέρες:

Δευτέρα 31 Μαϊου 2021 τις τρεις πρώτες διδακτικές ώρες διαγωνίστηκαν οι μαθητές της Γ΄ Τάξης  Τομέα Υγείας Πρόνοιας ΕΠΑ.Λ. στο μάθημα της Ανατομίας-Φυσιολογίας ΙΙ

Τετάρτη 2 Ιουνίου 2021 τις τρεις πρώτες διδακτικές ώρες, διαγωνίστηκαν οι μαθητές της Γ΄Τάξης  Τομέας Υγείας Πρόνοιας Ευεξίας ΕΠΑ.Λ. στο μάθημα της Υγιεινής

Τα θέματα της Ανατομίας-Φυσιολογίας ΙΙ εκπονήθηκαν από τη Σ.Ε.Ε. του 2ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ Νοτίου Αιγαίου, κλ.  ΠΕ87, Παναγιώτα Καπερνέκα.

Η συμμετοχή εκπαιδευτικών και μαθητών στην προσομοίωση Πανελλαδικών Εξετάσεων, ήταν προαιρετική και σκοπό είχε να προετοιμάσει αρτιότερα τους μαθητές για τις επίσημες Εξετάσεις που θα πραγματοποιηθούν τις προσεχείς εβδομάδες.