Διαδικτυακή επιμορφωτική δράση για εκπαιδευτικούς κλ. ΠΕ07 (Γερμανικής) με τίτλο: «e-LESXI / Δημιουργία Κινηματογραφικής Λέσχης στο Σχολείο»

Σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στην εκπαιδευτική νομοθεσία (ν. 4547/2018) υλοποιήθηκε δράση σε συνεργασία της Σ.Ε.Ε. επιστημονικής ευθύνης κλ. ΠΕ 07 Αττικής και Κυκλάδων με έδρα το 1ο ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής, Αντιγόνης Μ. Ί. Χατζηϊωάννου, με τη Σ.Ε.Ε. επιστημονικής ευθύνης κλ. ΠΕ07 Κρήτης & Δωδεκανήσου, Σοφία Γιασσάκη, με έδρα το ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Κρήτης και το Φεστιβάλ Κινηματογράφου Χανίων.

Ήταν η 2η δράση στο πλαίσιο κύκλου προαιρετικών επιμορφωτικών συναντήσεων και εργαστηρίων για εκπ/κους κλ. ΠΕ07 με τίτλο:

«Diskursive Landeskunde. Von der Theorie zur praktischen Anwendung im Klassenzimmer.»

(Πολιτισμικές προσεγγίσεις στην Γερμανική γλώσσα, από τη θεωρία στην πρακτική εφαρμογή)

Το εργαστήριο πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 27 Μαρτίου 2021 και ώρες 10:00 – 13:00 μέσω πλατφόρμας τηλεδιάσκεψης.