Επιμορφωτική εξ αποστάσεως συνάντηση για τις Νηπιαγωγούς των Τμημάτων Ένταξης και της Παράλληλης Στήριξης

Η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου Ειδικής Αγωγής και Ενταξιακής Εκπαίδευσης,  του 1ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου, Αικατερίνη Κατσανδρή,  οργάνωσε εξ αποστάσεως επιμορφωτική συνάντηση για τις Νηπιαγωγούς των Τμημάτων Ένταξης και της Παράλληλης Στήριξης, οι οποίες προσελήφθησαν και τοποθετήθηκαν στα σχολεία κατά τους μήνες Δεκέμβριο, Ιανουάριο και Φεβρουάριο, με θέμα:

«Η συμβολή των εκπαιδευτικών των Τμημάτων Ένταξης και της Παράλληλης Στήριξης στην εκπαίδευση των μαθητών με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες: θεσμικό πλαίσιο, συνεργατικές πρακτικές και τρέχοντα οργανωτικά ζητήματα»

Στην επιμορφωτική συνάντηση συμμετείχε και η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου, του 1ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου,  κλάδου ΠΕ60, Βασιλική Βέλκου.

Η δράση πραγματοποιήθηκε  την Τετάρτη 10-03-2021 και ώρα 13.15 μέσω πλατφόρμας τηλεδιάσκεψης.