Επιμορφωτικό σεμινάριο για τους Εκπαιδευτικούς που υπηρετούν στα Δημοτικά Σχολεία Κυκλάδων για τη σύγχρονη εξ αποστάσεως διδασκαλία

Στο πλαίσιο των επιμορφωτικών δράσεων του 1ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου, οι Συντονιστές Εκπαιδευτικού Έργου κλάδου ΠΕ70 του 1ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Νοτίου Αιγαίου, Ειρήνη Τσαβαλά, Μαριλένα Γιαννούλη και Πέτρος Προβελέγγιος, διοργάνωσαν εξ αποστάσεως επιμορφωτικό σεμινάριο με αποδέκτες τους Εκπαιδευτικούς όλων των ειδικοτήτων που υπηρετούν στα Δημοτικά Σχολεία των Κυκλάδων και θέμα:

«Οδηγίες για την εφαρμογή της σύγχρονης εξ αποστάσεως διδασκαλίας στα Δημοτικά Σχολεία»

Το σεμινάριο πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 16 Νοεμβρίου 2020 και ώρες 18.00-19.30 μέσω πλατφόρμας τηλεδιάσκεψης.