Επίσκεψη στο Ημερήσιο Γυμνάσιο Αμυνταίου

Την Παρασκευή 24 Μαΐου οι μαθητές της Στ΄ τάξης  στο πλαίσιο της ομαλής μετάβασης από το Δημοτικό Σχολείο στο Γυμνάσιο, με τη συνοδεία του διευθυντή του σχολείου, πέρασαν το κατώφλι του Ημερήσιου Γυμνασίου της Πόλης μας. Εκεί τους υποδέχτηκε ο υποδιευθυντής του σχολείου κ. Κώστας Λαζαρίδης  με ορθάνοιχτη αγκαλιά.

αμφιθέατρο

μαθητές

Οι μαθητές και οι μαθήτριες γνώρισαν πολλούς από τους αυριανούς καθηγητές τους, μπήκαν στις αίθουσες διδασκαλίας, ξεναγήθηκαν στους χώρους του σχολείου, ενημερώθηκαν για τα μαθήματα, τη λειτουργία του και παρακολούθησαν μία διδασκαλία.

Με λιγότερες ανησυχίες και περισσότερες προσδοκίες είναι έτοιμοι και έτοιμες για το επόμενο τους “ταξίδι”.

Θέλουμε να ευχαριστήσουμε τον  κ. Λαζαρίδη  και τους καθηγητές του Γυμνασίου οι οποίοι μας αφιέρωσαν δύο ώρες από τον πολύτιμο χρόνο τους.