11-9-2023 Αγιασμός

Γέμισε γέλια, χαρούμενες φωνές και παιδικά χαμόγελα η αυλή του σχολείου μας σήμερα Δευτέρα 11-9-2023.

Α

Διανεμήθηκαν από ένστολο προσωπικό των Υπηρεσιών της Γενικής Περιφερειακής Αστυνομικής Διεύθυνσης Δυτικής Μακεδονίας, ενημερωτικά φυλλάδια με συμβουλές οδικής ασφάλειας και κυκλοφοριακής αγωγής, σε μαθητές και γονείς, κατά την προσέλευσή τους.

Τροχαία υλικό

Μαθήτριες, μαθητές και εκπαιδευτικοί παρακολουθήσαμε την τελετή Αγιασμού για τη νέα σχολική χρονιά 2023-2024.

Β

Ο νέος διευθυντής του σχολείου μας κ. Κυριάκος Παρλαπανίδης καλωσόρισε τις μικρές μαθήτριες και τους μικρούς μαθητές  και ο κ. Άνθιμος Μπιτάκης, δήμαρχος Αμυνταίου, παραβρέθηκε στην τελετή και απηύθυνε μικρό χαιρετισμό.

Γ

Τα μέλη του Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 1ου Δ.Σ. Αμυνταίου  τίμησαν τον απερχόμενο διευθυντή του σχολείου κ. Μιχαήλ Μιχαηλίδη για την πολύτιμη προσφορά του στο σχολείο κατά την διάρκεια της θητείας του.

Δ