Ενημέρωση για το Ολοήμερο Πρόγραμμα και την Πρωινή Ζώνη

Κορυδαλλός, 17/9/2020

Σας ενημερώνουμε ότι η Πρωινή Ζώνη (07:15 – 08:00) και το Ολοήμερο Πρόγραμμα (ως και τις 16:00) θα ξεκινήσει  να λειτουργεί από τη Δευτέρα 21/9/2020 κανονικά.

Η ώρα προσέλευσης των μαθητών της πρωινής ζώνης είναι από 07:00 έως και 07:15 από την είσοδο επί της οδού Αγίου Γεωργίου που είναι και η έξοδος του ΜΕΤΡΟ.

Υπενθυμίζουμε ότι η αποχώρηση από το ολοήμερο γίνεται είτε στις 15:00 είτε στις 16:00 από την έξοδο της οδού Αγίου Γεωργίου, σύμφωνα με ότι δηλώσατε κατά την εγγραφή των μαθητών στο ολοήμερο.

Τα παιδιά που έχουν δηλώσει συμμετοχή στο ολοήμερο και την πρωινή ζώνη θα πρέπει να έρθουν την ημέρα αυτή με φαγητό που να μπορεί να καταναλωθεί κρύο.

Φροντίστε να είναι γραμμένο οπωσδήποτε το όνομα και το τμήμα του παιδιού έξω από το φαγητοδοχείο αλλά και έξω από το τσαντάκι μεταφοράς του φαγητού.

Κάθε πρωί, με την προσέλευση του παιδιού, το φαγητό θα πηγαίνει κατευθείαν στην κουζίνα, στο ισόγειο του σχολείου (θα υπάρχει σχετική καθοδήγηση από τους εφημερεύοντες). Εκεί, ο μαθητής θα βάζει στο ψυγείο μόνο το φαγητοδοχείο ενώ η τσάντα μεταφοράς θα παραμένει στους πάγκους της κουζίνας.

Παρακαλούμε να βρίσκεστε έγκαιρα στο χώρο του σχολείου για την παραλαβή των παιδιών όταν αυτά σχολούν από το ολοήμερο. Κάθε γονέας θα παραλαμβάνει μόνο το δικό του παιδί την προκαθορισμένη ώρα σχολάσματος, σύμφωνα με όσα έχετε δηλώσει στην αίτηση εγγραφής που υποβάλατε στο σχολείο. Σε περίπτωση πρόωρης αποχώρησης του μαθητή από το ολοήμερο πρόγραμμα για οποιονδήποτε λόγο θα πρέπει να επικοινωνείτε με τους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς και να υπογράφετε στο αντίστοιχο έντυπο.

Όσοι έχετε εκκρεμότητες με δικαιολογητικά (βεβαιώσεις εργασίας/ανεργίας) φροντίστε να τα προσκομίσετε άμεσα.

Βάσιος Παύλος