Πρόταση του Συλλόγου Διδασκόντων και Διδασκουσών του 11ου Γυμνασίου Λάρισας για το Πλαίσιο Λειτουργίας της Σχολικής Ζωής.

Καταθέτουμε την πρόταση του Συλλόγου Διδασκόντων και Διδασκουσών του 11ου Γυμνασίου Λάρισας για το Πλαίσιο Λειτουργίας της Σχολικής Ζωής (εσωτερικός κανονισμός) για τη σχολική χρονιά 2019 – 2020.

Ο κανονισμός συντάχθηκε με στόχο να ρυθμίσει τις συνθήκες της καθημερινής σχολικής ζωής, ώστε να διασφαλίζεται η τάξη και η ομαλότητα, να διευκολύνεται το εκπαιδευτικό έργο και να ενισχύεται η παρεχόμενη παιδεία.

Για την επιτυχή εφαρμογή του απαιτείται η συναίνεση όλων των συντελεστών της σχολικής ζωής και η από μέρους τους συνειδητή αποδοχή των κανόνων που περιλαμβάνει και η πρόθυμη βούληση να τους τηρήσουν.

ΠΛΑΙΣΙΟ ΛΕΙΤ. ΣΧΟΛ. ΖΩΗΣ