3ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ  17 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΤΟΥ ΟΗΕ

3ος ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΧΟΛΙΚΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ

17 ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥΣ ΣΤΟΧΟΥΣ ΒΙΩΣΙΜΗΣ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΤΟΥ ΟΗΕ

Με την έγκριση του Υπουργείου Παιδείας (Φ15/183121/Δ2)

Τo QualityNet Foundation υλοποιεί για 3η συνεχόμενη χρονιά το Bravo Schools τον Πανελλήνιο Σχολικό Διαγωνισμό για τους 17 Παγκόσμιους Στόχους Βιώσιμης Ανάπτυξης, για τους μαθητές της πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, με στόχο την ευρύτερη αφύπνιση της σχολικής κοινότητας για την προώθηση της Ποιότητας Ζωής μέσω των Παγκόσμιων Στόχων και την ανάδειξη των καλύτερων εκπαιδευτικών προσεγγίσεων που σχετίζονται με τους 17 Παγκόσμιους Στόχους Βιώσιμης Ανάπτυξης του ΟΗΕ.

Στο πλαίσιο αυτό καλούμε τα σχολεία από όλη την Ελλάδα να καταθέσουν τις δράσεις που έχουν αναπτύξει καθ’ όλη τη διάρκεια του χρόνου για όλα τα θέματα της αειφορίας, αφού οι Παγκόσμιοι Στόχοι έχουν μια ολιστική προσέγγιση στη θεματολογία τους,  σε 3 κατηγορίες Σχέδια Μαθήματος – Μαθητικές Δημιουργίες – Καλές Πρακτικές στο www.bravoschools.gr.