tpegamification

” ΤΠΕ και Gamification στην εκπαίδευση. Η περίπτωση των ευρωπαϊκών προγραμμάτων erasmus+ “

tpegamificationΣτα πλαίσια του erasmus+ διοργανώνεται στο σχολείο μας ημερίδα με θέμα:

“ΤΠΕ και Gamification στην εκπαίδευση”. Η περίπτωση των ευρωπαϊκών προγραμμάτων erasmus+ .”
 Θα γίνει παρουσίαση του Gamification από τις κκ Αγγέλα Μεταλληνού, εκπαιδευτικό Γερμανικής Γλώσσας στο 2ο Αρσάκειο Γυμνάσιο Ψυχικού και την κα Μελίνα Λαϊνά, εκπαιδευτικό Γερμανικής Γλώσσας στο 3ο Γυμνάσιο Βύρωνα.
Επίσης θα παρουσιαστούν εφαρμογές που χρησιμοποιήθηκαν στην εκπόνηση των εργασιών μας στο erasmus+ από την κα Βασιλική Κοσμάτου, συντονίστρια του προγράμματος και εργαστήρι δημιουργίας blog από την κα Καλλιόπη Χρυσανθίδου, εκπαιδευτικό Πληροφορικής του σχολείου μας.
Η ημερίδα θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή  18 Μαρτίου 2016 και ώρες 15:00-18:00 στο σχολείο μας.