padletmap

Erasmus+στο σχολείο μας

Η Συμμετοχή μας στα προγράμματα erasmus + είναι μια μοναδική εμπειρί ακαι για τους μαθητές αλλα και για τους εκπαιδευτικούς.

ΖΛΙΝ ΤΣΕΧΙΑ. 2017-2019

H χρήση των νέων τεχνολογιών ενδείκνυται στα προγράμματα erasmus+ καθώς δίνεται η δυνατότητα χρήσης τους τόσο από τους εκπαιδευτικούς όσο και από τους μαθητές για την εκπόνηση εργασιών και δραστηριοτήτων. Το padlet θα το χαρακτήριζα ως έναν διαδραστικό και συνεργατικό πίνακα. Στη συνέχεια των δραστηριοτήτων που έχουμε, οι μαθητές μας θα το χρησιμοποιήσουν σε παρουσιάσεις. Για την ώρα δημιουργήθηκε ένας χάρτης της και θα χρησιμοποιηθεί ως σημειωματάριο και συλλογή φωτογραφιών.

MATHS EVERYWHERE: 2019-2022

Μετάβαση στο padlet.com