Ευχαριστίες

Να εκφράσουμε τις πιο θερμές μας ευχαριστίες στην επιχείρηση «Ναουμίδης και τον υπεύθυνο της επιχείρησης κ. Ναουμίδη για την παρουσίαση που έκανε σε μαθητές, καθηγητές και γονείς του 5ου Γυμνασίου Κοζάνης σχετικά με ένα φημισμένο τοπικό προϊόν, την πιπεριά Φλωρίνης, στο πλαίσιο δράσης που υλοποιείται στο σχολείο μας στο μάθημα των Καλλιτεχνικών. Οι μαθητές ενημερώθηκαν για τη θρεπτική αξία της πιπεριάς, δοκίμασαν διάφορα προϊόντα με πρώτη ύλη την πιπεριά και τέλος παρακολούθησαν μία Παρασκευή με το ίδιο βασικό συστατικό στην κουζίνα της επιχείρησης. Μέσα από τις διηγήσεις του κ. Ναουμίδη οι μαθητές γνώρισαν την πορεία μιας σπουδαίας τοπικής επιχείρησης και έμαθαν ότι, μόνο αν αγαπάς αυτό που κάνεις, μπορείς να προοδεύσεις.