Προσοχή-Ενημέρωση

Παρακαλούμε οι γονείς – κηδεμόνες και οι μαθητές μας, μετά από την τελευταία ενημέρωση για κανονική λειτουργία των σχολείων την Τρίτη 15/1/2019, να δείξουν ιδιαίτερη προσοχή κατά την πρωινή προσέλευση (9:15 προσέλευση-10:00 έναρξη μαθημάτων)και την μεσημεριανή αποχώρηση από το σχολείο προς αποφυγή κάποιου ατυχήματος, γιατί η αυλή είναι παγωμένη και δεν έχει καθαριστεί από τα χιόνια (λόγω αδυναμίας του Δήμου, μετά από σχετική επικοινωνία στις 11/1/2019). Οι είσοδοι του σχολείου έχουν καθαριστεί από το προσωπικό καθαριότητας και είναι προσβάσιμες.

Επίσης σας ενημερώνουμε ότι μέχρι να εξασφαλιστούν καλύτερες συνθήκες στον αύλειο χώρο του σχολείου, θα γίνουν αυστηρές συστάσεις στους μαθητές ότι η πρόσβαση εκεί δεν θα επιτρέπεται για τη δική τους ασφάλεια και το διάλειμμα θα γίνεται στους εσωτερικούς χώρους διαλείμματος.

Ευχαριστούμε για την κατανόησή σας.

Από τη Διεύθυνση του 5ου Γυμνασίου