Επιμορφωτική τηλεδιάσκεψη: Εισαγωγή στην Παράλληλη Στήριξη – Συνεκπαίδευση στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση

Προσκαλούνται οι Εκπαιδευτικοί, οι οποίοι υπηρετούν ως Παράλληλη Στήριξη – Συνεκπαίδευση σε νηπιαγωγεία και δημοτικά σχολεία, με έμφαση σε όσες/όσους πρώτη φορά υπηρετούν στην Π.Ε. Δ΄ Αθήνας να συμμετάσχουν στην Επιμορφωτική τηλεδιάσκεψη, με τίτλο:

“Εισαγωγή στην Παράλληλη Στήριξη –Συνεκπαίδευση στην πρωτοβάθμια εκπαίδευση”

Η συγκεκριμένη συνάντηση θα διεξαχθεί μέσω της πλατφόρμας WebEx:

Παρασκευή 14 Οκτωβρίου 2022 και ώρα 06:00 μ.μ. έως 08:00 μ.μ.

Όπως πάντα, ορίζεται ως μη υποχρεωτική κι ανοιχτή στο σύνολο της σχολικής κοινότητας. Έτσι, ως παράδειγμα, έχουν τη δυνατότητα να την παρακολουθήσουν Προϊστ., Διευθυντές σχολικών μονάδων ή εκπαιδευτικοί γενικής ή ειδικής αγωγής ή ειδικοί βοηθοί (ιδ. παράλληλη στήριξη).

Με σκοπό δε τη σωστή προετοιμασία, σας παρακαλούμε όσοι επιθυμείτε τη συμμετοχή σας σε αυτήν να συμπληρώσετε τα στοιχεία σας έως τη Δευτέρα 10 Οκτωβρίου στην εξής Google form: σύνδεσμος ΑΙΤΗΣΗΣ εδώ.

Ο σύνδεσμος της WebEx για τη συνάντησής μας, θα σας αποσταλεί μετά την Τετάρτη 12 Οκτωβρίου, στο email που θα δηλώσετε στην αίτησή σας.

Ο Συντονιστής Ε.Ε. ΕΑ & ΕΕ

4Ο ΠΕΚΕΣ Αττικής

Αδριανός Γ. Μουταβελής

Δάσκαλος στην Ειδική Εκπαίδευση

Με χαρά να βρεθούμε!

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, Ειδική Αγωγή. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.