8/4/21 Υλικό και Πρόσκληση επιμορφωτικής τηλεσυνάντησης για τις/τους Προϊστάμενες/ους των Νηπιαγωγείων

«Βασικές Αρχές και στόχοι για την εύρυθμη λειτουργία των Νηπιαγωγείων»

Επιμορφωτικό Υλικό της τηλεσυνάντησης

ΕΙΣΗΓΗΣΗ κ. ΚΟΥΦΟΝΙΚΟΛΑΚΟΥ- Σχολική καθημερινότητα-Πρωτοβάθμια

ΕΙΣΗΓΗΣΗ κ.ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ – Εσωτερικός κανονισμός

Ακολουθεί η πρόσκληση, όπως στάλθηκε στα σχολεία

Αγαπητές/ οί συνάδελφοι,
Την Πέμπτη 08/4/2021 και ώρα 06.00 μ.μ.- 08.00 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί προαιρετική επιμορφωτική τηλε-συνάντηση για τις/τους Προϊστάμενες/ους των Νηπιαγωγείων, με θέμα:
«Βασικές Αρχές και στόχοι για την εύρυθμη λειτουργία των Νηπιαγωγείων»

Εισηγήτριες/ες θα είναι:
– Η κ. Θεώνη Κουφονικολάκου (Βοηθός Συνήγορος του παιδιού).
– Ο κ. Χάρης Παπαδόπουλος (Σ.Ε.Ε. ΠΕ 70, 4ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής- Παιδαγωγική Ομάδα- «Το Σκασιαρχείο») και
– Η κ. Τριανταφυλλιά Νικολούδη (Σ.Ε.Ε. ΠΕ 60, 4ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής).
Τη συζήτηση θα συντονίζει ο κ. Καμήλος Νικόλαος (Οργανωτικός Σ.Ε.Ε. ΠΕ 70, 4ου ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Αττικής)
Παρακαλούνται οι Σύλλογοι Διδασκόντων να έχουν συζητήσει για τα ερωτήματα που θα επιθυμούσαν να υποβάλουν στην κ. Κουφονικολάκου και μέσω των Προϊσταμένων τους, να τα στείλουν στο: 1syn60-at4@sch.gr, μέχρι την Παρασκευή 26 Μαρτίου το μεσημέρι.

Η επιμορφωτική τηλε-συνάντηση θα γίνει, μέσω πλατφόρμας Webex meeting, στον παρακάτω σύνδεσμο:

Κατηγορίες: ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ, ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ, Επιμορφωτικές δράσεις, Νηπιαγωγών, Προσχολική Αγωγή. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.