Στο μάθημα των Εικαστικών η κα Καλιτσουνάκη Κ. ανέθεσε στους μαθητές  της Β΄ τάξης εργασία με θέμα «Ένας λόγος που αγαπώ το σχολείο μου», ζητώντας τους αρχικά να γράψουν ένα μικρό κείμενο και στη συνέχεια να κάνουν το κείμενό τους εικόνα με οποιαδήποτε τεχνική (κολάζ, ελεύθερη κ.λπ.). Μερικές από τις εργασίες των παιδιών είναι και…Συνέχεια ανάγνωσης ΕΡΓΑΣΙΑ ΜΑΘΗΤΩΝ Β΄ ΤΑΞΗΣ ΣΤΑ ΕΙΚΑΣΤΙΚΑ: “ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΩ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΟΥ” (2014-2015)

Οι μαθητές που συμμετέχουν στο πολιτιστικό πρόγραμμα της Εφημερίδας του σχολείου, συνοδευόμενοι από τον θεολόγο κ. Γιώργο Τσούπρα, παρακολούθησαν την Κυριακή 24 Ιανουαρίου την θεατρική παράσταση “Σολομώντεια λύση” στο Θέατρο Κάτω από τη Γέφυρα. Πρόκειται για διασκευασμένη μορφή του έργου του Μπέρτολντ Μπρεχτ “Ο Κύκλος με την Κιμωλία”, ένα κοινωνικό δράμα με έντονα φιλειρηνικά και…Συνέχεια ανάγνωσης ΔΡΑΣΗ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΗΣ ΟΜΑΔΑΣ: ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΘΕΑΤΡΙΚΗΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗΣ “ΣΟΛΟΜΩΝΤΕΙΑ ΛΥΣΗ” (24/01/2016)