Εγγραφές στο πρόγραμμα του διευρυμένου ολοήμερου

Σας ενημερώνουμε πως σύμφωνα με την υπ’ αριθμ.. Φ.7/ΦΜ/98404/Δ1 απόφαση της υφυπουργού παιδείας και θρησκευμάτων όπως αυτή δημοσιεύτηκε στο ΦΕΚ Τεύχος B’ 4215/10.08.2022, το σχολείο μας ορίστηκε και εντάχθηκε στο πρόγραμμα του διευρυμένου ολοήμερου που θα λειτουργεί  ως τις 17:30 καθημερινά.

Έπειτα από ανακοίνωση του Υπουργείου Παιδείας, καλούνται οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών του σχολείου μας, που επιθυμούν να εγγράψουν τα παιδιά τους στα τμήματα του διευρυμένου ολοήμερου, και μόνο αυτοί, να συμπληρώσουν την συνημμένη αίτηση και να την επιστρέψουν στο σχολείο είτε ηλεκτρονικά με e-mail στο mail@16dim-koryd.att.sch.gr , είτε με φυσική παρουσία στο σχολείο (08:30 – 13:30), από σήμερα Παρασκευή 2-9-2022 ως και την Τετάρτη 7/9/2022, προκειμένου αυτά να σχηματιστούν εγκαίρως τα τμήματα αυτά και να ξεκινήσουν την λειτουργία τους. Για τους υπόλοιπους, ισχύουν οι αιτήσεις που έχουν ήδη γίνει από τον Ιούνιο.

Σε περίπτωση που δεν συμπληρωθεί ο ελάχιστος αριθμός μαθητών που ορίζεται για την παρακολούθηση του προγράμματος, το ολοήμερο πρόγραμμα θα τελειώνει στις 16:00.