Εκδήλωση για την επέτειο της Εθνικής Εορτής της 25ης Μαρτίου και οδηγίες για την Παρέλαση

Η εκδήλωση του σχολείου για την επέτειο της Εθνικής Εορτής της 25ης Μαρτίου θα γίνει στο σχολείο την Παρασκευή 22/3/19 από 08:15 έως 10:00.

Όλα τα παιδιά (συμμετέχοντες και θεατές) θα σχολάσουν το αργότερο στις 10:00 και παρακαλούνται οι γονείς και κηδεμόνες για την έγκαιρη παραλαβή τους. Το ολοήμερο την ημέρα αυτή δεν θα λειτουργήσει.

Την ημέρα της Παρέλασης (Δευτέρα 25/3/2019):

Τα παιδιά που συμμετέχουν στην παρέλαση θα έρθουν στο σχολείο ως εξής:

α. Ο σημαιοφόρος και οι παραστάτες στις 09:30 το αργότερο, για να μεταβούν με τον υπεύθυνο εκπαιδευτικό στην εκκλησία.

β. Τα υπόλοιπα παιδιά της παρέλασης θα έρθουν στο σχολείο κι αυτά στις 09:30 το αργότερο, για να μεταβούν στο χώρο της παρέλασης με τον υπεύθυνο εκπαιδευτικό. Η παράταξη των σχολείων θα γίνει σύμφωνα με το παρακάτω διάγραμμα, όπως και την 28η Οκτωβρίου (χάρτης 1).

Η παρέλαση θα διεξαχθεί, σύμφωνα με τις οδηγίες του Δήμου Κορυδαλλού, επί της οδού Αγ. Γεωργίου, θα συνεχίσει επί της οδού Ξενοφώντος και θα στρίψει αντίστοιχα προς τις οδούς Πόντου και Κοραή, όπου οι μαθητές θα στρίβουν εναλλάξ δεξιά – αριστερά ανάλογα με την σειρά της παρέλασης για να αποχωρήσουν (βλ. παρακάτω διάγραμμα – χάρτης 2).

ΠΡΟΣΟΧΗ: Τα παιδιά θα επιστρέψουν στο σχολείο μετά το τέλος της παρέλασης και θα τα παραλαμβάνετε από εκεί. Όσοι ενδεχομένως επιθυμούν να πάρουν το παιδί τους πιο νωρίς στο σημείο που τελειώνει η παρέλαση, παρακαλούμε να ενημερώνουν τους συνοδούς εκπαιδευτικούς.

Παρακαλούμε θερμά να τηρηθούν τα παραπάνω χρονικά όρια και σας ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη συνεργασία και τη κατανόησή σας.

Χάρτης 1: Παράταξη Σχολείων

Χάρτης 2: Πορεία Παρέλασης