Επίδοση βαθμολογίας Α’ τριμήνου

Ανακοίνωση

Οι βαθμολογίες για το Α’ τρίμηνο θα επιδοθούν για τις Γ’, Δ’, Ε΄και Στ’ τάξεις την Τετάρτη 20/12/2017 μετά την λήξη των μαθημάτων (13:30).

Την ίδια ημέρα θα γίνει και ενημέρωση των γονέων του Α2 τμήματος (της κας Βάσως Καραμήτρου). Η ενημέρωση γονέων του Ατμήματος (του κου Γιάννη Ζωβοΐλη) θα γίνει την Παρασκευή 22/12/2017 την ίδια ώρα.

Την Πέμπτη 21/12/2017, θα γίνει εκκλησιασμός για τους μαθητές της Α’, Β’ και Γ’ τάξης στην εκκλησία του Αγίου Γεωργίου Κορυδαλλού.

Μελετώ και … Θυμάμαι

Στον παρακάτω σύνδεσμο υπάρχει ένα πολύ χρήσιμο άρθρο της δασκάλας ειδικής αγωγής του σχολείου μας κ. Ειρήνης Νίτη στο οποίο παρουσιάζονται οι τρόποι με τους οποίους μπορούμε να μελετάμε, για να διατηρούμε τις πληροφορίες στο μυαλό μας τόσο χρόνο όσο τις χρειαζόμαστε.

Μελετώ και … Θυμάμαι