ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

16o Δ.Σ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ                                                                     30/11/2017

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ

Στις 7/12/2017 ημέρα Πέμπτη, τα Δημοτικά σχολεία του Κορυδαλλού δεν θα λειτουργήσουν λόγω Γενικής Συνέλευσης του Συλλόγου Εκπ/κών Κορυδαλλού.

Παγκόσμια ημέρα του παιδιού

16o Δ.Σ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ                                                     29-11-2017

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Στην τελευταία συνεδρίαση του σχολικού συμβουλίου του σχολείου αποφασίστηκε  να οργανωθεί κάποια δράση σχετική με την παγκόσμια ημέρα του παιδιού και ύστερα από επικοινωνία με το σωματείο αντιμετώπισης παιδικού τραύματος ,οργανώνεται παρουσίαση με θέμα: « Πρόληψη παιδικών ατυχημάτων για παιδιά».

Η παρουσίαση θα γίνει στην Α.Π.Χ του σχολείου στις 11/12/2017 από άτομα του σωματείου και θα διαρκέσει τρεις διδακτικές ώρες, έχει δε  ενταχθεί στον τριμηνιαίο προγραμματισμό δράσεων της σχολικής μονάδας.

Ευχαριστήριο σημείωμα

Ο διευθυντής και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας, εκφράζουμε τις ευχαριστίες μας στην Ένωση Τριτέκνων Πειραιώς και Νήσων για την προσφορά – ύστερα από συνεννόηση με τον σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων – έξι κιβωτίων πορτοκαλιών για τις ανάγκες των οικογενειών των μαθητών του σχολείου μας.