Καλωσορίσατε!

από Φωτεινή Ραζάκου, MSc Κάτω από: Αρχική | 1 Σχόλιο »

Καλώς ήρθατε στο blog της διατροφής!

Ενημερωθείτε, ρωτήστε ή γράψτε ό,τι θέλετε σχετικά με τη διατροφή, τη δίαιτα, τα τρόφιμα και την υγεία.

Οι αγαπημένες συνταγές σας θα παρασκευαστούν και θα εκτιμηθεί δεόντως η …γεύση τους.

Ξεκινήστε… και καλή όρεξη (για ανάγνωση)!

Νέο πανελλαδικώς εξεταζόμενο μάθημα για τις ειδικότητες του τομέα «Γεωπονίας, Τροφίμων και Περιβάλλοντος»

από Φωτεινή Ραζάκου, MSc Κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν υπάρχουν σχόλια »

Εκδήλωση διάδοσης αποτελεσμάτων των προγραμμάτων Erasmus+ στο ΕΠΑΛ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ!

από Φωτεινή Ραζάκου, MSc Κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν υπάρχουν σχόλια »

Την Τετάρτη 4/10/2017 στις 18:00 το απόγευμα στο ΕΠΑΛ Καλαμαριάς πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση διάδοσης και αξιοποίησης των αποτελεσμάτων του προγράμματος “Europe challenges for 2020 – Eutopia”. Ανταποκρινόμενοι στην πρόσκληση της διεύθυνσης του σχολείου, παρευρέθηκαν στην εκδήλωση εκπρόσωποι της μητρόπολης και του Δήμου Καλαμαριάς, σύμβουλοι, εκπαιδευτικοί από σχολεία του νομού Θεσσαλονίκης και από όμορους νομούς, η διοίκηση και το προσωπικό του σχολείου, γονείς και μαθητές. Οι παρευρισκόμενοι με πολύ προσοχή, παρακολούθησαν την παρουσίαση που αφορούσε στις δράσεις και στα αποτελέσματα του προγράμματος, στον τρόπο που αυτά αξιοποιούνται ήδη ή θα αξιοποιηθούν στο μέλλον, βίντεο με τις καλύτερες στιγμές των προγραμματισμένων συναντήσεων. Τέλος, απόλαυσαν τους μαθητές να περιγράφουν με πολύ ενθουσιασμό τις εμπειρίες τους. Απαντήθηκαν ερωτήσεις και λύθηκαν απορίες σχετικές με τον τρόπο διαχείρισης του προγράμματος και των Ευρωπαϊκών προγραμμάτων γενικότερα. Ακολούθησε εποικοδομητική συζήτηση και η βραδιά έκλεισε με τα θερμά συγχαρητήρια όλων των παρευρισκομένων και την ευχή για συνεχείς επιτυχίες στην Ευρώπη του 2020.

Dissemination Event Diss_Event_1 10_10_20127 250

Εκδήλωση στο 1ο ΕΠΑΛ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ για τα προγράμματα Erasmus +

από Φωτεινή Ραζάκου, MSc Κάτω από: Αρχική, Μαθητές/τριες | Δεν υπάρχουν σχόλια »

Εκδήλωση για τη διάδοση των αποτελεσμάτων των Ευρωπαϊκών προγραμμάτων Erasmus + Δράσης ΚΑ2 στα οποία συμμετείχε το 1ο ΕΠΑΛ Καλαμαριάς τη διετία 2015-2017.

Poster_ERASMUS

Τρόφιμα που έχουν απαγορευτεί σε διάφορα μέρη του κόσμου!

από Φωτεινή Ραζάκου, MSc Κάτω από: Τρόφιμα | Δεν υπάρχουν σχόλια »

Τρόφιμα που έχουν απαγορευτεί σε διάφορα μέρη του κόσμου πατήστε παρακάτω:

Τρόφιμα που έχουν απαγορευτεί σε διάφορα μέρη του κόσμου

Σκόρδο: Τα οφέλη στην υγεία και η δυναμική της παραγωγής!

garlic1Σκόρδο Βύσσας: αύξηση της παραγωγής

από Φωτεινή Ραζάκου, MSc Κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν υπάρχουν σχόλια »

back-to-schoolΚαλή κι ευλογημένη σχολική χρονιά με υγεία και πρόοδο σε όλους τους μαθητές μας!

EUtopia project: Latvia meeting!

από Φωτεινή Ραζάκου, MSc Κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν υπάρχουν σχόλια »

Παρουσίαση του Τομέα Γεωπονίας, Τροφίμων και Περιβάλλοντος!

Παρουσίαση του Τομέα Γεωπονίας, Τροφίμων και Περιβάλλοντος του 1ου ΕΠΑΛ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

Ενδεικτικές απαντήσεις στις «Αρχές Επεξεργασίας Τροφίμων»

από Φωτεινή Ραζάκου, MSc Κάτω από: Μαθητές/τριες | Δεν υπάρχουν σχόλια »

Απαντήσεις