Καλωσορίσατε!

από Φωτεινή Ραζάκου, MSc Κάτω από: Αρχική | 1 Σχόλιο »

Καλώς ήρθατε στο blog της διατροφής!

Ενημερωθείτε, ρωτήστε ή γράψτε ό,τι θέλετε σχετικά με τη διατροφή, τη δίαιτα, τα τρόφιμα και την υγεία.

Οι αγαπημένες συνταγές σας θα παρασκευαστούν και θα εκτιμηθεί δεόντως η …γεύση τους.

Ξεκινήστε… και καλή όρεξη (για ανάγνωση)!

Το πρόγραμμα των πανελλαδικών εξετάσεων 2017!

από Φωτεινή Ραζάκου, MSc Κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν υπάρχουν σχόλια »

important_dateΕνημερωθείτε για το πρόγραμμα των πανελληνίων εξετάσεων 2017 στον παρακάτω σύνδεσμο:

Πρόγραμμα πανελληνίων εξετάσεων

Μια διδακτική ιστορία

από Φωτεινή Ραζάκου, MSc Κάτω από: Αρχική, Μαθητές/τριες | Δεν υπάρχουν σχόλια »

ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!

από Φωτεινή Ραζάκου, MSc Κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν υπάρχουν σχόλια »

Χριστουγεννιάτικο παζάρι στο 1ο ΕΠΑΛ Καλαμαριάς!

Christmas Bazaar 2016

EUtopia Greece meeting in Thessaloniki!

EUtopia project 2020 – Greece meeting

Mediterranean diet pyramid presentation

από Φωτεινή Ραζάκου, MSc Κάτω από: Χωρίς κατηγορία | Δεν υπάρχουν σχόλια »

Mediterranean diet pyramid through technology and games!

RECYCLE & ART EVENT!

από Φωτεινή Ραζάκου, MSc Κάτω από: Μαθητές/τριες, Τρόφιμα | Δεν υπάρχουν σχόλια »

Στα πλαίσια του ευρωπαϊκού προγράμματος στο οποίο συμμετέχει το σχολείο μας, πραγματοποιήθηκε σήμερα η συλλογή σεντονιών από τους μαθητές για τη δημιουργία ενός έργου από ανακυκλώσιμα υλικά. Η ειδικότητα Τεχνολογίας Τροφίμων και Ποτών συμμετείχε στη δράση με την παρασκευή κέικ το οποίο προσφέρθηκε στους μαθητές μας. Η παράσταση πάνω στο κέικ είναι το skyline της πόλης μας, μια ιδέα της Θεοδώρας Κωστελίδου και της Βάσως Τζιμούρτου. Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές μας που συμμετείχαν στην πρωτότυπη αυτή δράση!

φωτογραφία 1 (1) φωτογραφία 1 (2) φωτογραφία 1 φωτογραφία 4 φωτογραφία 5 (1) φωτογραφία 5

Ψηφιακό σχολείο: όλα τα βιβλία της ειδικότητας!

από Φωτεινή Ραζάκου, MSc Κάτω από: Αρχική, Μαθητές/τριες, Τρόφιμα | Δεν υπάρχουν σχόλια »

Μπορείτε να «κατεβάσετε» όλα τα βιβλία της τάξης σας στον παρακάτω σύνδεσμο:

Ψηφιακό σχολείο

Καλή σχολική χρονιά!

από Φωτεινή Ραζάκου, MSc Κάτω από: Μαθητές/τριες | Δεν υπάρχουν σχόλια »

Epal Kalamarias

Ο αγιασμός στο 1ο ΕΠΑΛ Καλαμαριάς θα γίνει τη Δευτέρα στις 12/09/2016 και ώρα 11.00π.μ.

Καλή σχολική χρονιά!

Μια εξαιρετική, αποδοτική χρονιά!

από Φωτεινή Ραζάκου, MSc Κάτω από: Διατροφή, Μαθητές/τριες, Τρόφιμα | Δεν υπάρχουν σχόλια »