Αρχική » Νέα » Πρόσκληση για επιμορφωτές σε διημερίδα

Πρόσκληση για επιμορφωτές σε διημερίδα

Το ΚΕΠΛΗΝΕΤ Ιωαννίνων σε συνεργασία με το Τμήμα Πληροφορικής του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων διοργανώνουν επιμορφωτική διημερίδα στις 4 και 5 Σεπτεμβρίου 2013, με τη χορηγία της Google.

Θα επιμορφωθούν 50 εκπαιδευτικοί σε Lego Mindstorms, Scratch και υπηρεσίες Web 2.0.
Οι αιτήσεις συμμετοχής για τους επιμορφούμενους θα ανοίξουν την Πέμπτη 20 Ιουνίου.

Για την ώρα παρακαλούνται όσοι ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν ως επιμορφωτές στην παραπάνω διημερίδα να δηλώσουν συμμετοχή ακολουθώντας τις οδηγίες που αναγράφονται στη σχετική ανακοίνωση.

Οι 6 επιμορφωτές που θα διδάξουν τα αντικείμενα εισαγωγής/εμβάθυνσης στα Lego Mindstorms (2 επιμορφωτές ανά συνεδρία) θα έχουν τη δυνατότητα να δανειστούν ένα kit Lego Mindstorms για την σχολική χρονιά 2013-2014, εφόσον το επιθυμούν.