Αρχική » Νέα » Έρευνα αποτίμησης εκπαιδευτικών αναγκών Πληροφορικών

Έρευνα αποτίμησης εκπαιδευτικών αναγκών Πληροφορικών

Το Ινστιτούτο Τεχνολογίας Υπολογιστών και Εκδόσεων «Διόφαντος» σε συνεργασία με τους Φορείς λειτουργίας του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου, στα πλαίσια του πράξης “ΣΤΗΡΙΖΩ”, υλοποιεί μια σειρά εκπαιδευτικών δράσεων οι οποίες απευθύνονται στους εκπαιδευτικούς πληροφορικής ΠΕ19, ΠΕ20 της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης. Το πρόγραμμα εκπαίδευσης θα διεξαχθεί με σύγχρονη τηλεκπαίδευση, έχει συνολική διάρκεια 10 ωρών και αφορά: (α) στις τεχνολογικές υποδομές (εργαστήρια, διαδραστικοί πίνακες, κλπ) των σχολικών μονάδων και (β) στις υπηρεσίες του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου. Το πρόγραμμα της εκπαίδευσης αποτελείται από ένα σύνολο υποχρεωτικών και προαιρετικών αντικειμένων εκπαίδευσης, τα οποία θα μπορούν να επιλεγούν από τους ενδιαφερόμενους εκπαιδευτικούς. Για την καλύτερη διαμόρφωση του προγράμματος εκπαίδευσης, οι εκπαιδευτικοί Πληροφορικής καλούνται να συμπληρώσουν το παρακάτω ερωτηματολόγιο:

μέχρι 03/02/2013. Η συμπλήρωση του ερωτηματολογίου χρειάζεται λιγότερο από 10 λεπτά.