Παρουσίαση επιμορφωτικού προγράμματος στο 30ο Συνέδριο της Ε.Μ.Ε.

Εργασία σχετικά με το επιμορφωτικό πρόγραμμα που πραγματοποιήθηκε σε μαθηματικούς που υπηρετούν σε σχολικές μονάδες του  Ν. Δωδεκανήσου την σχολική χρονιά 2012-2013 με τίτλο: “Από απόσταση επιμόρφωση των καθηγητών μαθηματικών στα μαθηματικά λογισμικά και στην χρήση των εργαλείων του Π.Σ.Δ.”  θα παρουσιαστεί στο 30ο συνέδριο μαθηματικής παιδείας που θα διεξαχθεί στην Καρδίτσα στις 8,9 και 10 Νοεμβρίου 2013.Την εργασία εκπόνησε η ομάδα του προγράμματος Επιμόρφωσης (Καραγιάννης Ι, Γαμβρέλης Α. , Σωτηράκης Α., Χριστινάκης Β.) και η παρουσίαση της θα γίνει, σύμφωνα με το πρόγραμμα, το Σάββατο 9 Νοεμβρίου 2013 στις 9.00 π.μ.