Πραγματοποιήθηκε η 1η συνάντηση για το επιμορφωτικό σεμινάριο μαθηματικών

Χθες 23/02/2013 πραγματοποιήθηκε η 1η συνάντηση στο εργαστήριο πληροφορικής του 1ου Γυμνασίου Ρόδου για το επιμορφωτικό σεμινάριο  “Διδακτική μαθηματικών με χρήση ΝΤ και των εργαλείων του ΠΣΔ”. Αρχικά έγινε μια μικρής έκτασης αναφορά για το πρόγραμμα από τον Σχολικό Σύμβουλο Μαθηματικών και στη συνέχεια ο επιμορφωτής κ. Α. Γαμβρέλης απάντησε σε απορίες σε θέματα διαχείρισης της πλατφόρμας. Τέλος έγινε καθοδήγηση σε θέματα διδακτικής μαθηματικών από τον Σχολικό Σύμβουλο.

Θέλω να ευχαριστήσω δημόσια τους επιμορφωτές κ.κ. Α. Γαμβρέλη, Τ.Σωτηράκη και Β. Χριστινάκη για την εθελοντική τους συμμετοχή και για την μεγάλη υποστήριξη στην υλοποίηση αυτού του προγράμματος το οποίο χωρίς την συμμετοχή τους δεν θα είχε πραγματοποιηθεί.

Τέλος θερμά ευχαριστώ την Διευθύντρια κα Κ. Σφακιανάκη και τον Υ/ντή κ. Κ. Μπουκουβάλα του 1ου Γυμνασίου Ρόδου  για την άριστη φιλοξενία τους στους χώρους του 1ου Γυμνασίου.