ΟΜΑΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ RAPID ΑΤΤΙΚΗΣ 2018

Η Ε.Σ.Σ.Ν.Α. και ο Σκακιστικός Σύλλογος Άνω Λιοσίων “Τριαντάφυλλος Σιαπέρας” συνδιοργανώνουν Πρωτάθλημα Rapid Αττικής σε 2 ομίλους το Σάββατο 26/5/2018 στο 4ο Γυμνάσιο Άνω Λιοσίων.

ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΕΣ ΣΥΝΗΘΕΙΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΕΦΗΒΕΙΑ

Οι διατροφολόγοι του Θριασίου Νοσοκομείου κα Λαζαρίδου και κα Σιώζου επισκέφτηκαν το σχολείο μας στις 25/5/2018 και ενημέρωσαν τους μαθητές της Α και της Β τάξης για τις ορθές διατροφικές συνήθειες κατά την εφηβική ηλικία, στο πλαίσιο της Θεματικής Εβδομάδας.

ΠΡΟΛΗΨΗ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΩΣ ΜΕΤΑΔΙΔΟΜΕΝΩΝ ΝΟΣΗΜΑΤΩΝ

Η κ. Φλώρου, επισκέπτρια Υγείας του Θριασίου Νοσοκομείου, ενημέρωσε στις 25/5/2018 τους μαθητές (3η και 4η ώρα) και τις μαθήτριες (5η και 6η ώρα) της Γ τάξης για τα σεξουαλικώς μεταδιδόμενα νοσήματα και την ανάγκη πρόληψής τους, στο πλαίσιο της Θεματικής Εβδομάδας. Οι μαθητές παρακολούθησαν με ενδιαφέρον την ενημέρωση και διατύπωσαν τις απορίες τους, οι…Συνέχεια ανάγνωσης ΠΡΟΛΗΨΗ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΩΣ ΜΕΤΑΔΙΔΟΜΕΝΩΝ ΝΟΣΗΜΑΤΩΝ