ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ 3ΗΜΕΡΗ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ (22-24/3/2018)

ΕΛΛΗΝΙΚΗ  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ  ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΕΡΕΥΝΑΣ & ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ  Π/ΘΜΙΑΣ & Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ   ΑΤΤΙΚΗΣ

Δ/ΝΣΗ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΔΥΤ.ΑΤΤΙΚΗΣ

ΣΧΟΛΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ: 4ο Γυμνάσιο Άνω Λιοσίων

ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ: ΠΙΤΤΑΚΟΥ & ΠΥΘΑΓΟΡΑ, ΖΩΦΡΙΑ-ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ, Τ.Κ.13341

ΤΗΛΕΦΩΝΟ: 2102487898

FAX: 2102487897

Ε ΜΑΙΛ:  mail@4gym-an-liosion.att.sch.gr

ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ/ΝΤΡΙΑ: Αγγέλα  Μπουρτζάκη

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ: κ. ΚΑΨΗ ΕΥΓΕΝΙΑ, κ. ΛΙΠΑΡΟΥ ΒΑΝΑ

Ημερομηνία: 26-02-2018, Αρ. Πρωτ.:  101

Θέμα: «Προκήρυξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος για τριήμερη εκπαιδευτική εκδρομή – μετακίνηση στο πλαίσιο περιβαλλοντικού προγράμματος»

Λαμβάνοντας υπόψη την υπ’ αριθμ 33120/ΓΔ4/2017 απόφαση του Υπουργείου Παιδείας,  Έρευνας και Θρησκευμάτων «Περί εκδρομών – μετακινήσεων μαθητών Δημοσίων και Ιδιωτικών σχολείων», σας γνωρίζουμε ότι το σχολείο μας προγραμματίζει τριήμερη εκπαιδευτική εκδρομή – μετακίνηση με τα εξής χαρακτηριστικά:

1.    Προορισμός/οί Πορταριά Πηλίου
2.    Χρονική Περίοδος ΑΠΟ 22/03/2018
ΕΩΣ  24/03/2018
3.
Προβλεπόμενος αριθμός συνοδών 02 – 03
Προβλεπόμενος αριθμός μαθητών 25 -28
4.    Μεταφορικό/ά  μέσο/α

(Πρόσθετες προδιαγραφές)

Με τουριστικό λεωφορείο της τελευταίας πενταετίας που να πληροί όλες τις νόμιμες προϋποθέσεις (ζώνες ασφαλείας, ΚΤΕΟ κ.λπ.) και να είναι στην αποκλειστική διάθεση του σχολείου σε 24ώρη βάση. Να υπάρχει έμπειρος οδηγός, ο οποίος θα βρίσκεται διαρκώς και αποκλειστικά στη διάθεση σε όλη την διάρκεια της εκδρομής.
5.    Κατηγορία  &  Προδιαγραφές Καταλύματος  (Δωμάτια, Διατροφή  κ.λ.π.) Δύο διανυκτερεύσεις σε ξενοδοχείο 5* αστέρων στην Πορταριά Πηλίου.

Τα δωμάτια των μαθητών να είναι κατά βάση τρίκλινα και των συνοδών μονόκλινα και σε ένα ενιαίο κτήριο.

6.    Λοιπές υπηρεσίες
(Επίσκεψη χώρων, Παρακολούθηση εκδηλώσεων  κ.λ.π.)
Η εκδρομή θα περιλαμβάνει μετακινήσεις και επισκέψεις στο ΚΠΕ Μακρυνίτσας, στο χιονοδρομικό κέντρο Χανίων, στην πόλη του Βόλου,  στην Ανακασιά (Μουσείο Θεόφιλου) και στους νεολιθικούς οικισμούς του Σέσκλου και του Διμηνιού.
7.    ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ 1.     Καθημερινό πρωινό και δείπνο στο ξενοδοχείο.

2.     Συνοδός του γραφείου καθ’ όλη τη διάρκεια της εκδρομής ο οποίος θα είναι διαφορετικό άτομο από τον οδηγό.

3.   Διόδια

Προσκαλούμε τα Τουριστικά Πρακτορεία που πληρούν τις νόμιμες προδιαγραφές να καταθέσουν στο Γραφείο της Διεύθυνσης του Σχολείου σφραγισμένη προσφορά  που θα περιλαμβάνει τα εξής:

1. Υπεύθυνη δήλωση του πρακτορείου ότι διαθέτει το Ειδικό Σήμα Λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  1. Ασφαλιστική Ευθύνη Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
  2. Πρόσθετη ασφάλιση, που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
  3. Τελική συνολική τιμή του οργανωμένου ταξιδιού αλλά και επιβάρυνση ανά μαθητή.
  4. Ασφάλεια αστικής επαγγελματικής ευθύνης και ταξιδιωτικής ασθενείας και ατυχημάτων περίθαλψης μαθητών και καθηγητών με κάλυψη των εξόδων

μεταφοράς σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας. Να προβλέπεται και επιστροφή χρημάτων σε περίπτωση ακύρωσης μαθητή για λόγους ασθενείας

ή ατυχήματος

Η προθεσμία για την κατάθεση των κλειστών προσφορών στο Γραφείο της Διεύθυνσης του Σχολείου ορίζεται μέχρι 05/03/2018 και ώρα 12:00 .

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

ΑΓΓΕΛΑ  ΜΠΟΥΡΤΖΑΚΗ