ΔΕΝΔΡΟΦΥΤΕΥΣΗ ΣΤΟΝ ΠΡΟΑΥΛΙΟ ΧΩΡΟ (12-19/5/2017)

Δενδροφύτευση πραγματοποιήθηκε το διάστημα 12-19/5/2017 στο κύριο προαύλιο του σχολείου μας από μαθητές και μαθήτριες όλων των τάξεων, με την καθοδήγηση της καθηγήτριάς τους κ. Καλαφάτη Αθηνάς. Τα φυτά (δέντρα και καλλωπιστικά άνθη) ευγενικά μας παραχώρησε η μαθήτρια της Γ τάξης Δεσποτίδου Στέλλα και το χώμα ο μαθητής της Β τάξης Δαμάσκος Σπύρος, τους οποίους και ευχαριστούμε.  …Συνέχεια ανάγνωσης ΔΕΝΔΡΟΦΥΤΕΥΣΗ ΣΤΟΝ ΠΡΟΑΥΛΙΟ ΧΩΡΟ (12-19/5/2017)

ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΓΙΑ ΜΥΟΣΚΕΛΕΤΙΚΕΣ ΠΑΘΗΣΕΙΣ

Εξέταση μαθητών και μαθητριών της Α΄ τάξης -με τη σύμφωνη γνώμη των κηδεμόνων τους- στο πλαίσιο προληπτικού ελέγχου για παθήσεις του μυοσκελετικού συστήματος πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 12/5/2017 στο σχολείο μας από εκπροσώπους της 2ης Υγειονομικής Περιφέρειας – Μονάδας Υγείας Π.Ε.Δ.Δ.Υ. Αγίων Αναργύρων με ενέργειες της Κοινωνικής Υπηρεσίας του Δήμου Φυλής.