ΔΙΔ/ΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ Α ΤΑΞΗΣ ΣΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΚΥΚΛΑΔΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ (1/2/2017)

Το Μουσείο Κυκλαδικής Τέχνης επισκέφτηκαν οι μαθητές και μαθήτριες της Α΄ τάξης στις 1/2/2017 στο πλαίσιο του μαθήματος της Ιστορίας, όπου παρακολούθησαν τα πολύ ενδιαφέροντα εκπαιδευτικά προγράμματα “Κυκλαδικός πολιτισμός” (παρουσίαση διαφόρων πτυχών του κυκλαδικού πολιτισμού), “Καθημερινή ζωή στην αρχαία Ελλάδα” (ξενάγηση στην αρχαία Αθήνα του 5ου αι. π.Χ. από τον Λέοντα και τη Μελίτη, δυο…Συνέχεια ανάγνωσης ΔΙΔ/ΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ Α ΤΑΞΗΣ ΣΤΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΚΥΚΛΑΔΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ (1/2/2017)

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΕΠΙΔΟΣΗ ΕΛΕΓΧΩΝ ΠΡΟΟΔΟΥ Α ΤΕΤΡΑΜΗΝΟΥ (2016-2017)

Αγαπητοί γονείς-κηδεμόνες, σας ενημερώνουμε ότι οι έλεγχοι προόδου των μαθητών για το α΄ τετράμηνο θα επιδοθούν στους κηδεμόνες τους την Παρασκευή 10 Φεβρουαρίου 2017 και ώρα 12:00. Την ίδια ημέρα και ώρα θα διενεργηθούν και οι εκλογές για την ανάδειξη νέου Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, αντιπροσώπων στην Ένωση Γονέων και Εξελεγκτικής Επιτροπής. Τέλος,…Συνέχεια ανάγνωσης ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΕΠΙΔΟΣΗ ΕΛΕΓΧΩΝ ΠΡΟΟΔΟΥ Α ΤΕΤΡΑΜΗΝΟΥ (2016-2017)