ΕΚΠ/ΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ Α΄ ΤΑΞΗΣ ΣΤΟ ΘΟΛΩΤΟ ΤΑΦΟ ΜΕΝΙΔΙΟΥ (1/3/2016)

ΕΛΛΗΝΙΚΗ  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ  ΠΑΙΔΕΙΑΣ, ΕΡΕΥΝΑΣ & ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ                                      Αρ. Πρωτ.:  84

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ  Π/ΘΜΙΑΣ & Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ   ΑΤΤΙΚΗΣ                        Ημερομηνία: 11-2-2016

Δ/ΝΣΗ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΔΥΤ.ΑΤΤΙΚΗΣ

ΣΧΟΛΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ : 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ                                  ΠΡΟΣ: Διεύθυνση Δ. Ε.   Δυτικής Αττικής

ΤΗΛΕΦΩΝΟ: 2102487898, 2102487897                                                                 Τμήμα Εκπ/κών θεμάτων

FAX: 2102487897

ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ: ΜΠΟΥΡΤΖΑΚΗ ΑΓΓΕΛΑ

Θέμα: «Προκήρυξη εκδήλωσης ενδιαφέροντος για εκπαιδευτική εκδρομή – μετακίνηση»

Λαμβάνοντας υπόψη την υπ’ αριθμ. 129287/Γ2/10-11-2011 απόφαση του Υπουργείου Παιδείας Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων «Περί εκδρομών – μετακινήσεων μαθητών Δημοσίων και Ιδιωτικών σχολείων», σας γνωρίζουμε ότι το σχολείο μας προγραμματίζει εκπαιδευτική εκδρομή – μετακίνηση με τα εξής χαρακτηριστικά:

1.        Προορισμός/οί ΘΟΛΩΤΟΣ ΤΑΦΟΣ ΜΕΝΙΔΙΟΥ
2.        Χρονική Περίοδος Από 1-3-2016  9:00 Π.Μ.
Έως 1-3-2016  13:30 Μ.Μ.
3.        Τάξη/εις Α
Προβλεπόμενος αριθμός συνοδών 3
Προβλεπόμενος αριθμός μαθητών 44
4.        Μεταφορικό/ά  μέσο/α(Πρόσθετες προδιαγραφές)  ΠΟΥΛΜΑΝ
5.        Κατηγορία  &  Προδιαγραφές Καταλύματος  (Δωμάτια, Διατροφή  κ.λ.π.)
6.        Λοιπές υπηρεσίες
(Επίσκεψη χώρων, Παρακολούθηση εκδηλώσεων  κ.λ.π.)

Προσκαλούμε τα Τουριστικά Πρακτορεία που πληρούν τις νόμιμες προδιαγραφές να καταθέσουν στο Γραφείο της Διεύθυνσης του Σχολείου σφραγισμένη προσφορά  που θα περιλαμβάνει τα εξής:

1. Υπεύθυνη δήλωση του πρακτορείου ότι διαθέτει το Ειδικό Σήμα Λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  1. Ασφαλιστική Ευθύνη Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
  2. Πρόσθετη ασφάλιση, που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
  3. Τελική συνολική τιμή του οργανωμένου ταξιδιού αλλά και επιβάρυνση ανά μαθητή.

Η προθεσμία για την κατάθεση των κλειστών προσφορών στο Γραφείο της Διεύθυνσης του Σχολείου ορίζεται μέχρι ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ 23-2-2016 και ώρα 12:00.

Η  ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

ΜΠΟΥΡΤΖΑΚΗ ΑΓΓΕΛΑ