Στη σελίδα αυτή παρατίθενται ορισμένες αφίσες από τις εκδηλώσεις του σχολείου μας κατά τα έτη 2011-2012 και εξής. Μας θυμίζουν παλιούς συνεργάτες και φίλους, συναδέλφους που δουλεύουμε ακόμα μαζί ή  άλλους που τώρα εργάζονται σε άλλα σχολεία και μοιραστήκαμε κάποιες από τις καλές στιγμές μας. Για όλους αυτούς, τους μαθητές μας και τους γονείς τους καθώς και για όλους όσοι πρόθυμα, συμβατικά, από ανάγκη ή από περιέργεια όλα αυτά τα χρόνια ήρθαν για να παρακολουθήσουν τις εκδηλώσεις μας,  αφιερώνουμε το ακόλουθο απόσπασμα:

Όταν το βράδυ κοιμόμαστε, στην πραγματικότητα μετατρεπόμαστε σε ηθοποιούς και πηγαίνουμε πάντα σε άλλη σκηνή για να παίξουμε το ρόλο μας.

Και στη διάρκεια της ημέρας;

Στο φως της ημέρας μαθαίνουμε το ρόλο αυτό. Καμιά φορά δεν τον μαθαίνουμε όπως πρέπει και τότε δεν τολμάμε να εμφανιστούμε στη σκηνή και κρυβόμαστε πίσω από τους άλλους ηθοποιούς που ξέρουν καλύτερα τα λόγια τους και τα βήματα για αυτό το δρόμο.

Και εσύ είσαι αυτός που έρχεται στην αίθουσα να δει την παράστασή μας, και όχι να παίξει έναν ρόλο. Ας πέσει το μάτι σου πάνω μου στην καλύτερη στιγμή μου, γιατί κανείς δεν είναι και τις εφτά μέρες τη βδομάδα ούτε σοφός ούτε ωραίος.

Μίλοραντ Πάβιτς «Το λεξικό των Χαζάρων»

Πατώντας στα εικονίδια προβάλλεται η αφίσα της εκδήλωσης, ενώ το κείμενο κάτω από αυτά οδηγεί σε πληροφορίες για τη συγκεκριμένη εκδήλωση.

christmas Αυτοί δεν είναι σαν εμά-Αφίσα-Τελική Παραμύθι χωρίς σύνορα paramythi
Χριστούγεννα 2016 Αυτοί … δεν είναι σαν Εμάς Παραμύθια χωρίς σύνορα Παραμύθι χωρίς όνομα
epidosi_titlon  Eirini  apoxair_st_afisa-page-001  mousiki1
Επίδοση τίτλων προόδου  Ειρήνη  Αποχαιρετιστήρια 2014 Μουσικοχορευτική 2015