Ενημερωτικές συναντήσεις και επίδοση ελέγχων προόδου Α’ τριμήνου

Σας ενημερώνουμε πως οι έλεγχοι προόδου Α’ τριμήνου θα δοθούν από τους υπεύθυνους δάσκαλους των τμημάτων την Δευτέρα 19 Δεκεμβρίου 2022 από τις 13:30 έως και τις 14:00, όταν δηλαδή θα έχουν αποχωρήσει όλοι οι μαθητές του πρωινού προγράμματος και αφού έχει ξεκινήσει την σίτιση το ολοήμερο πρόγραμμα. Θα παρακαλούσαμε να είστε συνεπείς ως προς την προσέλευση γιατί η επίδοση των ελέγχων προόδου θα πρέπει να έχει ολοκληρωθεί πριν την έναρξη μαθημάτων του ολοήμερου προγράμματος στις 14:00. Επίσης στους χώρους του σχολείου, καθώς και στην αυλή, δεν θα πρέπει να παρευρίσκονται για κανέναν λόγο ασυνόδευτοι μαθητές, οι οποίοι δεν παρακολουθούν το ολοήμερο πρόγραμμα.

Την ίδια ημέρα και ώρα θα γίνουν και ενημερωτικές συναντήσεις των Α2, Β1 και Β2 τμημάτων από τους υπεύθυνους δάσκαλους.

Όποιοι γονείς/κηδεμόνες χρειάζονται γονική άδεια για την ημέρα αυτή, καλό θα είναι να έχουν στείλει ένα μήνυμα στην ηλεκτρονική διεύθυνση του σχολείου από την προηγούμενη εργάσιμη ημέρα, αναφέροντας την ιδιότητά τους, το ονοματεπώνυμό τους καθώς και το ονοματεπώνυμο του μαθητή για τον οποίο θα προσέλθουν, για να είναι έτοιμη για παραλαβή από τους υπεύθυνους δασκάλους των τμημάτων .

Τέλος, το σχολείο θα κλείσει για τις διακοπές των Χριστουγέννων την Παρασκευή 23/12/2022, μέρα κατά την οποία τα μαθήματα θα γίνουν κανονικά τόσο στο πρωινό όσο και στο ολοήμερο πρόγραμμα και θα λειτουργήσει ξανά την Δευτέρα 9/1/2023.

Καλές γιορτές,

Ο  Σύλλογος  Διδασκόντων