Ευχαριστήριο Σημείωμα

Ευχαριστούμε το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του σχολείου μας γιατί με ενέργειές του εξασφάλισε και διέθεσε στη σχολική μονάδα δέκα ηλεκτρονικές συσκευές τάμπλετ Alcatel 3T8. Συγκεκριμένα, μητέρα μαθητή, μέλος του Δ.Σ., μεσολάβησε στην ΕΘΝΙΚΗ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ όπου εργάζεται  και η εταιρεία, στο πλαίσιο της εταιρικής της ευθύνης, έκανε τη συγκεκριμένη χορηγία προς το σχολείο.

Οι συσκευές παρελήφθησαν την Παρασκευή 12/2/21 και μόλις ολοκληρωθούν οι απαραίτητες προεργασίες (καταγραφή συσκευών, έντυπα παραλαβής – παράδοσης, καταχώρηση στο μητρώο, αναβαθμίσεις συστήματος, εγκατάσταση εφαρμογών για την πρόσβαση στην τηλεκπαίδευση, υπεύθυνες δηλώσεις δανεισμού), θα δανειστούν σε μαθητές του σχολείου που έχουν που οι οικογένειές τους έχουν δηλώσει ότι τα έχουν ανάγκη για την τηλεκπαίδευση.