Εισαγωγή μαθητών σε πρότυπα και πειραματικά σχολεία

Οι γονείς και κηδεμόνες της Στ’ που ενδιαφέρονται τα παιδιά τους να εισαχθούν σε Πρότυπο ή Πειραματικό Σχολείο το σχολικό έτος 2020-2021 καλούνται να υποβάλουν αίτηση μέσω της Ενιαίας Ψηφιακής Πύλης gov.gr (στην διαδρομή Εκπαίδευση/Εγγραφή σε σχολείο/Εγγραφή σε Πρότυπο / Πειραματικό Σχολείοαπό 12 Ιουνίου έως και 20 Ιουνίου 2020. Διευκρινίζεται ότι οι γονείς και οι κηδεμόνες των μαθητών/-τριών μπορούν να υποβάλουν αίτηση μόνο σε ένα Πρότυπο Σχολείο και εναλλακτικά εάν το επιθυμούν και σε ένα Πειραματικό. Για τις διαθέσιμες θέσεις στα Πρότυπα και Πειραματικά Σχολεία παρακαλούμε επισκεφτείτε την ιστοσελίδα αιτήσεων της Δ.Ε.Π.Π.Σ.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στις ιστοσελίδες της Διεύθυνσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά καθώς και της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πειραιά.