Σημαντική Ενημέρωση

Σας ενημερώνουμε πως σύμφωνα με την υπ’ αριθμ. 51888/ΓΔ4/06-05-2020 ΚΥΑ (Β’ 1739/06-05-2020) και την 63417/ΓΔ4/26-05-2020 εγκύκλιο του ΥΠΑΙΘ για την επαναλειτουργία των σχολικών μονάδων, τα δια ζώσης μαθήματα θα ξεκινήσουν την Δευτέρα 1/6/2020. Για τον λόγο αυτό θα παρακαλούσαμε να διαβάσετε πολύ προσεχτικά τις παρακάτω οδηγίες.

• Η προσέλευση των μαθητών στο χώρο του σχολείου γίνεται από την είσοδο της πλατείας Ελευθερίας από τις 8:00 π.μ. έως τις 8:15 π.μ.
  • Κάθε μαθητής κατευθύνεται στην τάξη του και δεν πραγματοποιείται πρωινή συγκέντρωση και προσευχή στο χώρο της αυλής.
  • Οι τάξεις Α΄ και Β΄ θα αποχωρούν από την έξοδο προς τον πεζόδρομο της Αγίου Γεωργίου.
  • Οι τάξεις Α΄ – Γ΄ και Ε΄ θα σχολούν πάντα στις 13:00.
  • Οι τάξεις Β΄- Δ΄ και Στ΄ θα σχολούν πάντα στις 13:15.
  • Το ολοήμερο δεν θα λειτουργήσει.
  • Οι μαθητές πρέπει να έχουν μαζί τους νερό, κολατσιό, χαρτομάντιλα και αντισηπτικό, καθώς δε θα λειτουργεί το κυλικείο, ενώ οι βρύσες της αυλής θα είναι κλειστές για προληπτικούς λόγους.
  • Οι μαθητές επίσης να έχουν όλα τα προσωπικά τους είδη στις κασετίνες τους (μολύβια, γόμα, ξύστρα, μαρκαδόρο πίνακα κτλ.), καθώς δεν επιτρέπεται να τα ανταλλάσσουν με τους συμμαθητές τους.
  • Θα παρακαλούσαμε οι γονείς να μην συνωστίζονται μπροστά από τις εισόδους του σχολείου κατά την προσέλευση ή την αποχώρηση των μαθητών. Επίσης δεν θα επιτρέπεται σε κανέναν η είσοδος στους χώρους του σχολείου κατά τις ώρες λειτουργίας του. Αν για κάποιο λόγο κάποιος επιθυμεί να εισέλθει στο χώρο του σχολείου, θα πρέπει προηγουμένως να ενημερώσει το Δ/ντή στο τηλ. 210-4952052 και να λάβει σχετική άδεια.