Σχετικά με το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.)

Κορυδαλλός, 14/5/2019

Ανακοίνωση

Θα θέλαμε να ενημερώσουμε τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/μαθητριών της Γ΄ τάξης ότι το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) που είχε κατατεθεί  στο σχολείο κατά την εγγραφή στην Α΄ Δημοτικού ισχύει μέχρι το τέλος της φετινής σχολικής χρονιάς. Για τις επόμενες τρεις τάξεις (Δ΄,Ε΄, Στ΄) θα χρειαστεί να προσκομισθεί νέο Α.Δ.Υ.Μ.

Για το σκοπό αυτό προς το τέλος Μαΐου θα σας αποστείλουμε το κατάλληλο έντυπο, το οποίο αφού συμπληρωθεί από κάποιον παιδίατρο, θα πρέπει να επιστραφεί στο σχολείο μέχρι τις 10 Σεπτεμβρίου 2019 το αργότερο, ούτως ώστε να μπορεί ο κάθε μαθητής να συμμετέχει στο μάθημα της Φυσικής Αγωγής.

Για τη συμπλήρωση του Α.Δ.Υ.Μ. μπορείτε να απευθυνθείτε σε ιδιώτη παιδίατρο ή σε κάποια δημόσια δομή υγείας. Για να δείτε τις δημόσιες δομές υγείας της περιοχής και να κλείσετε ραντεβού πατήστε στον παρακάτω σύνδεσμο.

Δημόσιες Δομές Υγείας

Επίσης πέρα από τις παραπάνω δημόσιες δομές υγείας μπορείτε να απευθύνεστε και στην ΤΟ.Μ.Υ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ  (Ξενοφώντος & Πελοπίδα, 1ος  όροφος, τηλ.: 213 2129360).

Το συμπληρωμένο έντυπο θα παραδίδεται στον/στην εκπαιδευτικό κάθε τμήματος ή στον διευθυντή του σχολείου.

Έρευνες μέσω ερωτηματολογίων των μαθητών της Στ’ Τάξης

Έρευνες μέσω ερωτηματολογίου και αποτελέσματα και της Στ’ Τάξης

Τα παιδιά της Στ’ Τάξης σε συνεργασία με τον δάσκαλό τους κ. Γ.Πουρνάρα πραγματοποίησαν δύο έρευνες με θέμα:

• Την αξιοποίηση του ελεύθερου χρόνου
  • Τι τρόφιμα παίρνουν τα παιδιά στο σχολείο

Παρακάτω παρουσιάζονται τα αποτελέσματα.

και