Σημαντική Ανακοίνωση

Κορυδαλλός, 5/11/2018

Ανακοίνωση

Το σχολείο μας θα παραμείνει κλειστό για τους μαθητές την Τετάρτη 7 Νοεμβρίου 2018 σύμφωνα με την υπ’ αριθμό Φ.350/63/145388/Ε3/6-9-2018 εγκύκλιο του ΥΠΠΕΘ και έπειτα από σχετική απόφαση του Περιφερειακού Διευθυντή Εκπαίδευσης Αττικής  λόγω συμμετοχής των εκπαιδευτικών στις εκλογές ανάδειξης αιρετών εκπροσώπων στα Υπηρεσιακά Συμβούλια Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Επίσης το σχολείο δεν θα λειτουργήσει και την Πέμπτη 8 Νοεμβρίου 2018, ημέρα εορτασμού των Παμμεγίστων Ταξιαρχών, πολιούχων της πόλης του Κορυδαλλού.

«Εκπαίδευση» στην αδικία

Στον παρακάτω σύνδεσμο θα βρείτε ένα άρθρο της δασκάλας ειδικής αγωγής του σχολείου μας κ. Ειρήνης Νίτη για το πώς η αδικία και τα συνακόλουθα αυτής αρνητικά συναισθήματα, της πικρίας και του αγώνα για δικαίωση, συχνά κρατούν του ανθρώπους δέσμιους του παρελθόντος, οδηγώντας τους στην απώλεια του παρόντος.

«Εκπαίδευση» στην αδικία