Πασχαλινο παζάρι νηπιαγωγείου

Copy of Easter Party Made with PosterMyWall 1 1

Παζαρι

Αγαπητοί γονείς,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε  ότι ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του νηπιαγωγείου  μας διοργανώνει με τη βοήθεια των γονέων ,εκπαιδευτικών και φοιτητών πασχαλινό παζάρι την Πέμπτη 25 Απριλίου  2024 στην αυλή του νηπιαγωγείου μας.

Τα έσοδα του παζαριού θα διατεθούν για τις ανάγκες του νηπιαγωγείου μας (εμπλουτισμός του σχολείου με υλικό για τους πλανήτες και τους δεινόσαυρους ,αγορά φυτών κτλ, όπως επίσης και για τη διοργάνωση της τελικής εκδήλωσης στις 14 Ιουνίου 2024  και τα δωράκια κλεισίματος των παιδιών μας). Μέρος των εσόδων θα διατεθούν στο Φιλοζωικό Σωματείο “Νοιάζομαι.

Παρακαλούμε όσοι από εσάς μπορούν να μας βοηθήσουν  σε αυτή την όμορφη δράση μας  συγκεντρώνοντας και φέρνοντας στο σχολείο μας   μέχρι τη Δευτέρα 22 Απριλίου  2024:

• Αντικείμενα διακοσμητικά και χρηστικής αξίας,
  • Βιβλία σε καλή  κατάσταση,
  • Παιχνίδια σε καλή  κατάσταση,
  • κοσμήματα ,
  • Αρωματικά και καλλωπιστικά φυτά ,
  • Πασχαλινές λαμπαδίτσες και διάφορες κατασκευές πασχαλινές (κάρτες, αυγοθήκες , καλαθάκια, πασχαλινά στεφάνια κ.ά …) ,
  • Σπιτικά γλυκίσματα (κουλουράκια, μπισκότα …)και ποτά συσκευασμένα τύπου λικέρ …
  • Χειροποίητα πλεχτά
  • Καδρακια, και βαζάκια  ζωγραφισμένα από εσάς ή και με   τα παιδιά  και ότι άλλο σκεφτείτε ανάλογα με τα χόμπι σας.

Έξω από κάθε τάξη θα βρίσκετε  μια κατάσταση στην οποία μπορείτε να σημειώσετε  ότι μπορείτε να προσφέρετε .

Επίσης  θα θέλαμε να γνωρίζετε ότι το απόγευμα της  10ης Απριλίου 2024  θα πραγματοποιηθεί στο σχολείο μας εργαστήριο δημιουργίας πασχαλινών κατασκευών που θα χρησιμοποιηθούν στο πασχαλινό μας παζάρι. Στο εργαστήριο θα συμμετέχουν γονείς και παιδιά. Σας περιμένουμε να δημιουργήσουμε  όλοι μαζί Αναλυτικά για το πασχαλινό μας  εργαστήριο θα ενημερωθείτε τις επόμενες ημέρες.

Σας ευχαριστούμε πολύ και πάλι  για τη συνεργασία !