Ανταλλαγή δώρων

Αγαπητοί γονείς,

Στα πλαίσια του πνεύματος των Χριστουγέννων και του μηνύματος αγάπης και προσφοράς σας ενημερώνουμε ότι θα πραγματοποιήσουμε στο σχολείο μας με τα παιδιά τη δράση ανταλλαγής δώρων. Κάθε παιδάκι θα φέρει από το σπίτι του ένα παιχνίδι ή ένα βιβλίο ή ότι άλλο θέλει που έχει και αγαπά σε καλή κατάσταση, και θα το ανταλλάξει με κάποιον συμμαθητή του. Εναλλακτικά μπορείτε  να αγοράσετε κάτι κατάλληλο για την προσχολική ηλικία στην τιμή των 3-5 ευρώ περίπου. Η ανταλλαγή θα γίνει ύστερα από τυχαία κλήρωση ανάμεσα στα παιδιά του κάθε τμήματος.

Η κλήρωση θα γίνει την επόμενη εβδομάδα (13-17 Δεκεμβρίου 2021) οπότε παρακαλείστε να φέρετε στο σχολείο το δωράκι καλά τυλιγμένο και με το όνομα του παιδιού από έξω μέχρι την Παρασκευή 10/12/2021.

Të dashur prindër,

Në kuadër të frymës së Krishtlindjes dhe mesazhit të dashurisë dhe ofertës, ju njoftojmë se aksionin e shkëmbimit të dhuratave do ta zhvillojmë në shkollën tonë me fëmijët. Secili fëmijë do të sjellë nga shtëpia e tij një lodër ose një libër ose çfarëdo që dëshiron që ka dhe e do në gjendje të mirë dhe do ta shkëmbejë me një shok klase. Përndryshe mund të blini diçka të përshtatshme për parashkollor me një çmim rreth 3-5 euro. Shkëmbimi do të bëhet pas një shorti të rastësishëm midis fëmijëve të secilit departament.

Shorti do të bëhet javën e ardhshme (13-17 Dhjetor 2021) ndaj ju lutemi sillni në shkollë dhuratën e mbështjellë mirë dhe me e