Πρώτη βδομάδα δια ζωσης διδασκαλία !

Η επιστροφή στο σχολείο μας έπειτα απο δύο μήνες, έδωσε χαρά σε όλους μας, μικρούς και μεγάλους.

Την πρώτη εβδομάδα του Γενάρη, ασχοληθήκαμε με το 2021 που ήρθε,με τις 4 εποχές  αλλά και το μήνα Ιανουάριο. Διαβάσαμε για αυτόν, μάθαμε για τις σκανδαλιές του και τον ζωγραφίσαμε. Μιλήσαμε για τα υπόλοιπα 11 αδέρφια του και παίξαμε κουκλοθέατρο.  Οργανώσαμε πολλά γλωσσικά αλλά και ψυχοκινητικά παιχνίδια με το όνομα ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ και τώρα είμαστε πανέτοιμοι να υποδεχθούμε και επίσημα το Χειμώνα!!!

Την Τετάρτη 13 Ιανουαρίου 2021 ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας μοίρασε τη Βασιλόπιτα στα παιδιά του νηπιαγωγείου μας !Ο τυχερός της Βασιλοπιτας πήρε ένα μικρό δωράκι !!Και του χρόνου με υγεία !